Interbiuro - duży

Pod Poznaniem jak w Dolinie Krzemowej

Centralnym miejscem nowego biurowca YouNick jest szerokie atrium na styku wszystkich kondygnacji, w którym zawieszono 5 ogólnodostępnych salek spotkań.
W podpoznańskim parku technologicznym YouNick powstaje nowoczesny biurowiec inspirowany filozofią Doliny Krzemowej.

Pierwszy w Polsce prywatny park technologiczny YouNick (dawniej Nickel Technology Park Poznań) mieści się w Złotnikach k. Poznania. W jego ramach powstaje nowoczesny biurowiec mający odzwierciedlać nowe podejście Parku, inspirowane filozofią Doliny Krzemowej.

 

Na czterech piętrach utrzymanego w industrialnym stylu budynku oprócz otwartej przestrzeni biurowej, powstanie m.in. nowoczesne centrum konferencyjne o powierzchni 190 mkw., specjalne biura dedykowane startupom, ogólnodostępna restauracja KarmNick oraz sprzyjające kreatywności i integracji przestrzenie wspólne - strefy chill i salki spotkań. Budynek biurowy z podziemnym garażem o łącznej powierzchni 4800 mkw. przyjmie pierwszych lokatorów na początku czerwca br.

 

Na budowie naszego trzeciego biurowca trwają obecnie ostatnie prace wykończeniowe. Za niespełna dwa miesiące oddamy do dyspozycji firm nowoczesną infrastrukturę biurową, komfortową i przyjazną zarówno dla pracodawcy, jak i dla pracowników. W nowym budynku postawiliśmy na elastyczne, łatwo adoptowalne do potrzeb najemców powierzchnie biurowe typu open oraz na optymalizujące koszty wynajmu przestrzenie wspólne mówi Dagmara Nickel, prezes parku technologicznego YouNick. – Do Złotnik zapraszamy nie tylko spółki z sektora BIO i IT oraz startupy, ale każdą firmę, której zależy na szybkim rozwoju w biurach zainspirowanych trendami z Doliny Krzemowej, na synergii z innymi najemcami, programach wspierających rozwój pracowników czy praktycznie niedostępnym już w Poznaniu bezpłatnym parkingu. Dogodny, bezpośredni dojazd do YouNick zapewnia w tej chwili nie tylko nowo otwarta obwodnica, ale także uruchomiony w marcu specjalnie dla osób pracujących na terenie Parku autobus komunikacji miejskiej.

 

Łącznie w nowo powstającym budynku dla przyszłych najemców przeznaczono 3200 mkw. powierzchni biurowych, zbudowanych w standardzie open space lub classic, indywidualnie dopasowywanych i aranżowanych do ich potrzeb. Wszystkie biura, oprócz szeregu niezbędnych instalacji teletechnicznych, klimatyzacji i wentylacji, posiadają stały dostęp do światła dziennego, a dzięki uchylnym oknom, także do świeżego powietrza. Ponad 200 m2 nowego biurowca zaaranżowano pod potrzeby startupów.

 

W YouNick od samego początku oferujemy coś więcej niż tylko powierzchnię biurową. Nasi najemcy mają np. możliwość udziału w grupach zakupowych oraz inicjatywach służących integracji i wymianie usług pomiędzy różnymi firmami. Unikalnym na skalę regionu projektem jest stworzony wspólnie z firmami program HumaNick. Enjoy your workplace! Jego celem jest zadbanie o najważniejszy kapitał każdej firmy – ludzi, którzy ją tworzą. Dzięki programowi HumaNick pracownicy mogą m.in. uczyć się języków obcych metodą Supermemo, korzystać z zasobów biblioteki multimedialnej czy brać udział w comiesięcznych warsztatach z rozwoju zawodowego i osobistego wyjaśnia Natalia Uchman, odpowiedzialna w Parku za usługi HumaNick.

 

Najnowsza inwestycja YouNick jest dofinansowana z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Autorem projektu architektonicznego nowego obiektu jest poznańska pracownia Ultra Architects, zaś generalnym wykonawcą była spółka Łagrom. Poza nowym budynkiem Park oferuje swoim najemcom ponad 13 000 mkw. powierzchni biurowej, ponad 12 000 mkw. przestrzeni biurowej i laboratoryjnej dla sektora biomed oraz 12 000 mkw. powierzchni magazynowej wysokiego składowania. Obecnie na terenie Parku działa blisko 60 firm zatrudniających 600 pracowników. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz