Kinnarps nowy

YouNick by Nickel Technology Park Poznań – nowa nazwa i nowy biurowiec

YouNick by Nickel Technology Park Poznań - nowy biurowiec
Przestrzeń dla startupów
Nickel Technology Park Poznań ewoluuje w YouNick Place to create. W 2015 roku do użytku zostanie oddany trzeci biurowiec, należący do kompleksu.

Nowa nazwa spółki – YouNick, która formalnie zacznie obowiązywać za kilka miesięcy ma odzwierciedlać zmiany, wprowadzane w filozofii i ofercie parku technologicznego.

 

Przez ostatni rok intensywnie pracowaliśmy nad strategią rozwoju naszej spółki na najbliższe lata, opierając się m.in. na wynikach badań prowadzonych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz przez takie międzynarodowe firmy badawcze i konsultingowe jak: Deloitte, McKinsey, Aon Hewitt czy Instytut Gallupa. Formalnie nadal pozostaniemy parkiem technologicznym. Jednak zmienia się nasze podejście. To nie technologia jest w centrum naszych zainteresowań, lecz człowiek, który ją tworzy i wykorzystuje, człowiek, który prowadzi lub współtworzy biznes. Wspieramy go udostępniając przyjazną i komfortową przestrzeń do pracy, wygodne biura, prorozwojowe usługi oraz środki finansowe, doradztwo, wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej – opowiada Dagmara Nickel, prezes YouNick by Nickel Technology Park Poznań.

 

W okresie przejściowym podpoznański park będzie posługiwał się logo YouNick by Nickel Technology Park Poznań.

 

Obecnie na terenie parku funkcjonuje prawie 60 firm, które łącznie zatrudniają ponad 600 osób, a dalsze 20-30 spółek już w 2015 r. będzie mogło wprowadzić się do nowo powstającego, trzeciego biurowca - 3-piętrowego budynku w stylu industrialnym o powierzchni ponad 4200 mkw., z podziemnym parkingiem oraz ogólnodostępnym tarasem. W obekcie znajdzie się odpowiadająca indywidualnym potrzebom najemców przestrzeń biurowa, centrum konferencyjne z warsztatownią, salonik prasowy, biblioteka multimedialna, przestrzenie wspólne, a także ogólnodostępne sale spotkań w łączącym wszystkie kondygnacje przeszklonym atrium. Dla wszystkich pracowników parku i gości dostępna będzie również restauracja KarmNick.

 

Zgodnie z harmonogramem, trzeci biurowiec parku zostanie oddany do użytkowania w II kwartale 2015 roku.

 

Dotychczasowe biurowce kompleksu oferują zarówno nowoczesne biura typu open space ze strefami pracy kreatywnej oraz strefami chill z hamakami, pufami czy piłkarzykami, jak i klasyczne przestrzenie biurowe w dwóch budynkach klasy B+. Oba biurowce wychodzą na otoczone zielenią patio z leżakami i parasolami, stworzono w nich także, zgodną z nową filozofią parku, przestrzeń pracy kreatywnej i odpoczynku.

 

Wyniki badań na całym świecie jednoznacznie pokazują, że warto inwestować w komfort pracy i zadowolenie pracownika. Wg Hay Group Insight wysoce zaangażowani pracownicy mogą podwyższyć wyniki biznesowe spółki nawet o 30% proc. Nasz park tworzy kilkadziesiąt firm, które każdego dnia wspieramy w rozwoju. Chcemy, aby ich pracownicy mogli nie tylko rozwijać się zawodowo, ale także zaspokoić swoje prywatne potrzeby. Na podstawie ankiety, przeprowadzonej wśród osób zatrudnionych w parku, wspólnie z naszymi najemcami stworzyliśmy specjalny program dla pracowników - HumaNick. Jego celem jest dbanie o najważniejszy kapitał każdej firmy – ludzi, którzy ją tworzą – komentuje Beata Kiewisz, dyrektor komunikacji YouNick by Nickel Technology Park Poznań.

 

Od stycznia 2015 r. każda firma zlokalizowana w YouNick będzie mogła podjąć decyzję o przystąpieniu do programu HumaNick: Enjoy your workplace!, w ramach którego w porozumieniu z Gminą Suchy Las zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa, dostępna zarówno dla pracowników parku, jak i mieszkańców okolicznych miejscowości. Ponadto pracownicy kompleksu będą mogli brać udział w kursach językowych prowadzonych metodą SuperMemo oraz w comiesięcznych warsztatach z obszaru rozwoju osobistego i zawodowego, a także korzystać z multimedialnej biblioteki. Łączenie pracy zawodowej z życiem osobistym ma także ułatwić zlokalizowane w parku pierwsze w Polsce przedszkole kompetencyjnie UL, dostępne również dla osób z zewnątrz.

 

Nowa filozofia działania parku to również nowe podejście do procesu inwestycyjnego. Niewiele startupów w Polsce w ocenie zewnętrznych ekspertów jest prawdziwie innowacyjnych, co więcej, niewiele z nich osiąga poziom rozwiniętego biznesu. Na bazie naszych doświadczeń szukaliśmy przyczyn tego zjawiska. Doszliśmy do wniosku, że w dużej mierze takiej sytuacji jest winna antagonizacja relacji pomysłodawca – inwestor oraz skupianie się przede wszystkim na stronie kosztowej danego przedsięwzięcia i osiągnięciu zdolności operacyjnej, a nie wytworzeniu wartości dla klienta czy użytkownika uważa Dagmara Nickel. W YouNick rozwija się w tej chwili z sukcesem 12 innowacyjnych spółek zależnych. 5 kolejnych powstanie do końca grudnia br., a w dalsze 5 zainwestujemy w 2015 r. Inwestujemy także w rozwój i doskonalenie naszych procesów, skupiając się w szczególności na modelowaniu biznesu. Szczególne wysiłki w obrębie rozwoju produktów i usług koncentrujemy przede wszystkim na wypracowaniu unikatowej wartości dla klientów spółek portfelowych. Tylko wówczas bowiem, gdy dostarczane rozwiązania i technologie są oparte na rzeczywistych potrzebach człowieka, stanowią dla niego pożądaną wartość, za którą jest gotów zapłacić.

 

Kompleks YouNick by Nickel Technology Park Poznań zlokalizowany jest w miejscowości Złotniki przy ul. Krzemowej 1.


0.0
Napisz pierwszy komentarz