Assa Abloy

Portfel PHN wart ponad 2,2 mld zł

Foksal 10A - inwestycja Grupy PHN w Warszawie
Foksal 10A - inwestycja Grupy PHN w Warszawie
Firma CBRE dostarczyła wycenę portfela nieruchomości Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości.

15 stycznia bieżącego roku firma CBRE przedstawiła wycenę portfela nieruchomości Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. Wycena bazuje na stanie portfela na 31 grudnia 2013 roku.

 

Wycena objęła 171 nieruchomości, na którą składają się 123 tereny zabudowane obiektami o różnych przeznaczeniu – biurowym, mieszkaniowym, handlowym, usługowych, handlowym i przemysłowym – oraz 48 gruntów inwestycyjnych. Nieruchomości zlokalizowane są na terenie całej Polski. Ich łączna wartość została wyceniona na ponad 2 200 000 000 zł.

 

 

Jesteśmy zadowoleni z możliwości realizacji wyceny dla Polskiego Holdingu Nieruchomości – skomentował Grzegorz Woźniakowski, Dyrektor w dziale wycen CBRE. PHN S.A. to wiodący inwestor i zarządzający na rynku nieruchomości komercyjnych. Mamy nadzieję na kontynuowanie współpracy przy kolejnych projektach. Obecnie wzrasta popyt na usługi doradcze oraz wyceny na rynku nieruchomości. Wielu inwestorów coraz częściej dywersyfikuje swoje portfele, aby zmniejszyć ryzyko straty. Wśród inwestorów wzrasta też świadomość roli wyceny nieruchomości w procesie inwestycyjnym, szczególnie istotna w warunkach dynamicznie zmieniającego się rynku – stwierdził.

 

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości to jeden z największych (pod względem wycenionej wartości rynkowej portfela nieruchomości) podmiotów posiadających i zarządzających nieruchomościami komercyjnymi i mieszkaniowymi w Polsce. PHN został powołany w marcu 2011 roku i powstał w wyniku konsolidacji spółek należących do Skarbu Państwa. Polski Holding Nieruchomości jest spółką holdingową, bezpośrednio lub pośrednio dominującą w stosunku do 16 podmiotów.


0.0
Napisz pierwszy komentarz