Assa Abloy

CB Neptun już niedługo przywita najemców

Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku
Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku
Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku, należące do firmy Hines, uzyskało pozwolenie na użytkowanie.

Centrum Biurowe Neptun znajduje się przy al. Grunwaldzkiej 103A w dzielnicy Wrzeszcz. Zrealizowana przez firmę Hines inwestycja to nowoczesny biurowiec z funkcjami usługowymi, który dysponuje blisko 16 000 mkw. powierzchni w standardzie klasy A. Generalnym wykonawcą ukończonych niedawno robót budowlanych był Budimex S.A.

 

 

Aktualnie trwają prace wykończeniowe na wybranych kondygnacjach. W marcu biura zostaną zajęte przez pierwszych najemców.

 

 

Aleja Grunwaldzka stanowi główną arterię łączącą centrum Gdańska z Sopotem i Gdynią. Atutem nieruchomości jest więc jej lokalizacja. Budynek dostarczył na rynek 15 300 mkw. powierzchni biurowej, rozlokowanej na 18 kondygnacjach. Jest to pierwszy wysokościowy – mający 86 metrów – budynek biurowy w Gdańsku. Na parterze CB Neptun znajduje się reprezentacyjny hol recepcyjny, a także punkty usługowo-handlowe. Na pierwszym piętrze natomiast zaprojektowano sale konferencyjne przeznaczone dla przyszłych użytkowników budynku.

 

 

Koncepcja architektoniczna Centrum Biurowego Neptun została opracowana przez pracownię Aedas. Zwyciężyła ona w konkursie przeprowadzonym przez Hines na początku 2010 roku.

 

 

Firma Hines specjalizuje się w prowadzeniu inwestycji na rynku nieruchomości, organizacji procesu deweloperskiego i zarządzaniu nieruchomościami na całym świecie. Łącznie firma ukończyła, prowadzi, nabyła i zarządza 1126 nieruchomościami, wśród których znajdują się m.in. obiekty biurowe, mieszkaniowe, handlowe, hotelarskie, magazynowe oraz sportowe.


0.0
Napisz pierwszy komentarz