Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Startuje budowa kolejnych biurowców w Gdańsku

Olivia Business Centre w Gdańsku
Olivia Business Centre w Gdańsku
Trzy kolejne biurowce w ramach Olivia Business Centre otrzymały prawomocne pozwolenie na budowę.

Prace budowlane przy budynkach już się rozpoczęły. Pierwszy z biurowców ma zostać ukończony pod koniec I kwartału 2015 roku.


 

Pierwszy budynek ma mieć 12 kondygnacji nadziemnych oraz trzy kondygnacje podziemne, natomiast dwa kolejne, których oddanie do użytkowania jest planowane na 2016 rok, mają być wyższe. Łącznie oferować będą ponad 50 000 mkw. powierzchni. Oznacza to, iż wraz z wybudowanymi już obiektami powierzchnia biurowa Olivia Business Centre przekroczy 100 000 mkw.


 

Rynek w miastach regionalnych z pewnością nie jest łatwy. Olivia Business Centre już wcześniej uzyskała odpowiednią skalę. Olivia jest Centrum Biznesu dla Metropolii Gdańskiej a nie pojedynczym, nowopowstałym budynkiem. Budowa przez nas kolejnych biurowców w kolejnych latach to w zasadzie harmonijny i stały wzrost – zapewnienie bezpiecznego rozwoju dla naszych rezydentów i często także dla ich partnerów biznesowych, kooperantów – komentuje inwestor, Maciej Grabski.


 

Od 2010 roku w ramach kompleksu Olivia Business Centre jest oddawany i komercjalizowany jeden budynek rocznie. Istniejące już Olivia Gate, Olivia Point i Olivia Tower dysponują blisko 41 000 mkw. powierzchni. W kompleksie siedziby mają takie firmy jak Bayer, PwC, Allianz, Energa, GFKM, Meritum Bank, Noble Bank, Open Finance, PKO BP, SII czy Starbucks. Ponadto inwestycja oferuje restaurację, kawiarnię, placówki bankowe oraz, na 12-tym piętrze Olivia Tower, Olivia Sky Club, czyli centrum konferencyjne. Wkrótce otwarte zostanie również Centrum Medyczne Medicover z apteką.


 

W marcu bieżącego roku do użytku ma zostać oddany czwarty z biurowców kompleksu – Olivia Four, do którego wprowadzi się m.in. firma informatyczna Playsoft.


0.0
Tagi: fsa
Napisz pierwszy komentarz
mantra