HAVRE Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoARTSERVIS sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPodium Investment logoSpectra Development logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKwiaty dla biura logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoUNIMOR Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoTétris Poland logoKart Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoGTV Lighting logoFYI Commercial Consulting logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoBusiness House logoPorto Office A Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoCity Space logoDEVCO Sp. z.o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Tak wygląda elastyczne biuro CBRE w Warszawie

Nowe biuro CBRE w Warszawie
W biurze CBRE w Warszawie znajdują się m.in. pokoje indywidualne i pokoje do pracy zespołowej
Firma doradcza CBRE przeniosła się z 12 na 24 piętro w biurowcu Rondo 1 i wprowadziła nową strategię środowiska pracy.

CBRE jest międzynarodową firmą doradczą, która swoją warszawską siedzibę ulokowała Rondzie ONZ. W połowie marca firma przeniosła biura z 12 na 24 piętro.

 

Motywacją do zmiany siedziby CBRE był znaczący rozwój działalności firmy w Polsce. Potrzebowaliśmy nowego biura, które zabezpieczy nam dodatkową przestrzeń na potrzeby dalszej ekspansji. Firma CBRE będzie zajmowała 1 600 mkw. nowej powierzchni w Rondzie 1, dwukrotnie więcej niż dotychczas, a co najważniejsze będziemy pracowali według innowacyjnej filozofii miejsca pracy, w systemie elastycznego biura – wyjaśnia Colin Waddell, dyrektor zarządzający CBRE w Polsce.

 

Warszawska siedziba CBRE została zaaranżowana wg koncepcji Workplace 360, opracowanej przez wewnętrzny zespół Workplace Consultancy. Jest to szóste biuro firmy na świecie, po Amsterdamie, Madrycie, Los Angeles, Chicago i Pradze, które zaadaptowało tą strategię.

 

Nasza przeprowadzka jest związana z rozwojem firmy, jak również z oferowanymi usługami związanymi z nową filozofią miejsca pracy – nasze nowe biuro jest najlepszą wizytówką świadczonych przez nas usług. Jestem przekonany, że nowy układ biura będzie sprzyjał współpracy zarówno między poszczególnymi pracownikami, jak i między departamentami w naszej firmie. Lepsza współpraca i lepszy przepływ informacji będzie miał bezpośredni wpływ na wzrost poziomu świadczonych przez nas usług. Mam nadzieję, że nasi obecni oraz przyszli Klienci będą zadowoleni – komentuje Colin Waddell.

 

Zastosowana przez CBRE filozofia miejsc pracy opiera się na idei współpracy, przepływu informacji oraz pracy projektowej i zespołowej. Stanowiska pracy mogą służyć różnym celom, w zależności od konkretnych projektów i zespołów. Zrezygnowano z odgórnego planu rozlokowania pracowników, co oznacza, że każdy może dowolnie wybierać swoje miejsce.

 

Głównym powodem, dla którego wprowadzono tzw. elastyczne biuro jest wzrost efektywności pracy. Dzięki zastosowanej koncepcji istnieje duża dowolność dostosowania powierzchni do konkretnych zadań, co przekłada się na mniej przeprowadzek. Umacnia się również kooperacja między działami, a młodzi pracownicy doceniają swobodną, nieformalną atmosferę i nowoczesny design. Nowa aranżacja przestrzeni nie pozostaje bez wpływu także na pozytywny wizerunek firmy i marki. Nowa filozofia to nie tylko zmiana układu i sposobu wykorzystywania biura, ale przede wszystkim zmiana kultury korporacyjnej, mająca znaczący wpływ na polepszenie i wzmocnienie relacji między pracownikami – potwierdza Jonathan Steer, dyrektor działu doradztwa budowlanego, jeden z autorów nowej koncepcji biura CBRE.

 

Aby zapewnić dobre warunki do pracy w różnego typu sytuacjach, w biurze CBRE przygotowano tzw. pokoje pracy indywidualnej, które zapewniają ciszę i spokój, a także pokoje spotkań, przeznaczone do pracy zespołowej.

 

Nowa filozofia miejsca pracy to nie tylko zmiana układu i wystroju biura, ale jak sama nazwa wskazuje, zmiana filozofii pracy, zmiana stylu pracy. Najważniejsze jest zaufanie pomiędzy pracodawcą a pracownikiem, sposób w jaki ludzi traktują zakres swoich obowiązków, odpowiedzialność. Te nowe praktyki oparte są na systemie zarządzania opartym na zaufaniu i wzajemnym szacunku i dlatego nowa filozofia miejsca pracy jest przyjmowana przez większość doświadczonych menedżerów jako szansa rozwoju, a nie jako zagrożenie – dodaje Jonathan Steer.

 

Za projekt nowego biura CBRE odpowiedzialna jest Iwona Pasik, starszy architekt dziale doradztwa budowlanego CBRE. Usługi z zakresu nowych strategii środowiska pracy oraz koncepcja nowego biura zostały opracowane wspólnie przez zespoły specjalistów CBRE z Polski i Europy.

 

W czasach kiedy firmy zarówno w Polsce jak i na świecie dążą do obniżania kosztów, łączenie jednostek operacyjnych oraz oszczędzanie na kosztach nieruchomości pomaga osiągnąć lepszy wynik finansowy. Dlatego firmy często sięgają po nowe strategie biurowe. Proszę odwiedzić nasze nowe biuro i zobaczyć jak to działa w praktyce – podsumowuje Jonathan Steer.


1.0
Tagi: Rondo 1 CBRE
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra