Giant

RICS opracował wytyczne dotyczące Due Diligence

Przygotowana przez RICS publikacja opisuje wytyczne i przykłady najlepszych praktyk związanych z audytem technicznym Due Diligence.

Wzrost popularności wykorzystywania audytu technicznego Due Diligence podczas wyceny nieruchomości komercyjnych było podstawą do opracowania przez RICS publikacji opisującej najlepsze praktyki przy tworzeniu tego typu dokumentów.

 

Due Diligence stanowi jeden z najtrudniejszych etapów wyceny nieruchomości. Raporty te charakteryzują się szczegółowością, rozbudowaną strukturą i są obarczone wysokim ryzykiem. RICS prezentuje dokument, który ma pomóc zarówno przy udzielaniu, jak i korzystaniu z profesjonalnych porad z zakresu audytu technicznego Due Diligence.

 

To ważne, aby zarówno klienci usług audytowych, jak również konsultanci je świadczący mieli pewność wysokiej jakości przygotowywanych dokumentów. Opublikowane właśnie wytyczne powstały na bazie fachowej wiedzy oraz doświadczenia członków RICS z całego świata i pozwolą na przeprowadzanie audytu technicznego Due Diligence na najwyższym poziomie – komentuje Iain Leyden, FRICS.

 

Publikacja opracowana przez RICS pozwala na odbiorcom usługi Due Diligince w sektorze nieruchomości zrozumieć jej zakres. Wytyczne RICS w zakresie audytu technicznego Due Diligence umożliwiają instytucjom i osobom zlecającym jego przeprowadzenie, na precyzyjne określenie oczekiwań i zakresu, w jakim ma zostać przeprowadzony – wyjaśnia Piotr Rusinek, MRICS. Przygotowany dokument jest również istotny przy wyborze firmy przeprowadzającej Audyt Techniczny. Daje informacje oraz narzędzia, które pozwolą wybrać te instytucje, które pozwolą na wybór profesjonalisty świadczącego usługi na najwyższym poziomie – dodaje.

 

Polska wersja publikacji RICS pt. „Najlepsze praktyki i wytyczne RICS w zakresie Audytu Technicznego „Due Diligence” nieruchomości komercyjnych, przemysłowych i mieszkaniowych w Europie kontynentalnej” została przedstawiona 15 kwietnia 2014 r. w Warszawie.


1.0
Tagi: RICS Polska
Napisz pierwszy komentarz