RIS Kotes logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoTétris Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoBusiness House logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoCOTEX Office Centre logoPodium Investment logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTERBIURO logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-BUD logoKwiaty dla biura logoVantage Development S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoKart Sp. z o.o. logoTorus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSpectra Development logoUNIMOR Development S.A. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoGTV Lighting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO LEED Gold dla biurowca Victoria

Biurowiec Victoria
Biurowiec Victoria
Zlokalizowany na warszawskiej Woli biurowiec Victoria otrzymał certyfikat środowiskowy LEED w kategorii „budynki istniejące”.

Do tej pory w Warszawie certyfikat LEED dla budynków istniejących otrzymał jedynie biurowiec Rondo 1. Certyfikat LEED-EBOM (Leadership in Energy and Environmental Design for Existing Buildings: Operations and Maintenance) jest przyznawany przez amerykański US Green Building Council i ocenia m.in. gospodarowanie wodą, zużycie energii i wykorzystanie ekologicznych materiałów i surowców. Istotne jest również zarządzanie jakością powietrza w budynku i zagospodarowanie terenów wokół obiektu.

 

Należąca do Funduszu IVG Victoria dotychczas w całości wynajmowana była przez bank, który jednak w wyniku restrukturyzacji zdecydował się zwolnić budynek, by zająć mniejszą powierzchnię. Cieszę się, że wymagający proces certyfikacji formalnie potwierdził to, z czego użytkownicy Victorii korzystają na co dzień: z przestrzeni komfortu, zielonej strefy oraz z ekonomicznych rozwiązań - skomentował otrzymanie certyfikatu LEED Gold Maciej Zajdel, Prezes IVG Poland. Kwestie ekologii i zrównoważonego budownictwa, które w obiekcie tej klasy powinny być absolutnym standardem, harmonizują z pozostałymi atutami biurowca, cenionymi przez pracowników: lokalizacją w pobliżu Ronda Daszyńskiego, gwarantującą doskonałe połączenie z miastem i drogami wylotowymi, zastosowaniem nowoczesnych technologii i elegancką, ponadczasową architekturą – dodał.

 

Za projekt biurowca odpowiada pracownia JEMS Architekci. Obiekt znajduje się przy ul. Giełdowej 7/9 w Warszawie i składa z głównej, 13-piętrowej części oraz trzypiętrowego, połączonego z nią elementu. Biurowiec poddany został gruntownej modernizacji. Victoria oferuje 12 500 mkw. powierzchni.


0.0
Tagi: IVG
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra