AWIM Grupa Inwestycyjna logoALLCON INVESTMENT logoKart Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoSchüco International Polska logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoEcho Investment logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoBusiness House logoBREMA Sp. z.o.o. logoArchicom logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoCity Space logoLobos Nieruchomości logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCHB14 logoOlivia Business Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFYI Commercial Consulting logoPartner Capital Group logoNowy Styl Group logoGhelamco Poland logoHexagon logoKwiaty dla biura logoAgrobex Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoEcophon Saint-Gobain logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoTorus logoINTERBIURO logoTriGranit Corporation logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO LEED Gold dla biurowca Victoria

Biurowiec Victoria
Biurowiec Victoria
Zlokalizowany na warszawskiej Woli biurowiec Victoria otrzymał certyfikat środowiskowy LEED w kategorii „budynki istniejące”.

Do tej pory w Warszawie certyfikat LEED dla budynków istniejących otrzymał jedynie biurowiec Rondo 1. Certyfikat LEED-EBOM (Leadership in Energy and Environmental Design for Existing Buildings: Operations and Maintenance) jest przyznawany przez amerykański US Green Building Council i ocenia m.in. gospodarowanie wodą, zużycie energii i wykorzystanie ekologicznych materiałów i surowców. Istotne jest również zarządzanie jakością powietrza w budynku i zagospodarowanie terenów wokół obiektu.

 

Należąca do Funduszu IVG Victoria dotychczas w całości wynajmowana była przez bank, który jednak w wyniku restrukturyzacji zdecydował się zwolnić budynek, by zająć mniejszą powierzchnię. Cieszę się, że wymagający proces certyfikacji formalnie potwierdził to, z czego użytkownicy Victorii korzystają na co dzień: z przestrzeni komfortu, zielonej strefy oraz z ekonomicznych rozwiązań - skomentował otrzymanie certyfikatu LEED Gold Maciej Zajdel, Prezes IVG Poland. Kwestie ekologii i zrównoważonego budownictwa, które w obiekcie tej klasy powinny być absolutnym standardem, harmonizują z pozostałymi atutami biurowca, cenionymi przez pracowników: lokalizacją w pobliżu Ronda Daszyńskiego, gwarantującą doskonałe połączenie z miastem i drogami wylotowymi, zastosowaniem nowoczesnych technologii i elegancką, ponadczasową architekturą – dodał.

 

Za projekt biurowca odpowiada pracownia JEMS Architekci. Obiekt znajduje się przy ul. Giełdowej 7/9 w Warszawie i składa z głównej, 13-piętrowej części oraz trzypiętrowego, połączonego z nią elementu. Biurowiec poddany został gruntownej modernizacji. Victoria oferuje 12 500 mkw. powierzchni.

Tagi: IVG
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra