Fabryka Mebli Biurowych MDD logoLC Corp S.A. logoLobos Nieruchomości logoKwiaty dla biura logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCity Office logoAgrobex Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoTorus logoAluprof S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPRO-INVEST S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoBusiness House logoCHB14 logoNowy Styl Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGhelamco Poland logoSchüco International Polska logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoSpectra Development logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoTétris Poland logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoFYI Commercial Consulting logoCity Space logoArchicom logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoEcho Investment logoGłówka Pracuje logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO LEED Gold dla biurowca Victoria

Biurowiec Victoria
Biurowiec Victoria
Zlokalizowany na warszawskiej Woli biurowiec Victoria otrzymał certyfikat środowiskowy LEED w kategorii „budynki istniejące”.

Do tej pory w Warszawie certyfikat LEED dla budynków istniejących otrzymał jedynie biurowiec Rondo 1. Certyfikat LEED-EBOM (Leadership in Energy and Environmental Design for Existing Buildings: Operations and Maintenance) jest przyznawany przez amerykański US Green Building Council i ocenia m.in. gospodarowanie wodą, zużycie energii i wykorzystanie ekologicznych materiałów i surowców. Istotne jest również zarządzanie jakością powietrza w budynku i zagospodarowanie terenów wokół obiektu.

 

Należąca do Funduszu IVG Victoria dotychczas w całości wynajmowana była przez bank, który jednak w wyniku restrukturyzacji zdecydował się zwolnić budynek, by zająć mniejszą powierzchnię. Cieszę się, że wymagający proces certyfikacji formalnie potwierdził to, z czego użytkownicy Victorii korzystają na co dzień: z przestrzeni komfortu, zielonej strefy oraz z ekonomicznych rozwiązań - skomentował otrzymanie certyfikatu LEED Gold Maciej Zajdel, Prezes IVG Poland. Kwestie ekologii i zrównoważonego budownictwa, które w obiekcie tej klasy powinny być absolutnym standardem, harmonizują z pozostałymi atutami biurowca, cenionymi przez pracowników: lokalizacją w pobliżu Ronda Daszyńskiego, gwarantującą doskonałe połączenie z miastem i drogami wylotowymi, zastosowaniem nowoczesnych technologii i elegancką, ponadczasową architekturą – dodał.

 

Za projekt biurowca odpowiada pracownia JEMS Architekci. Obiekt znajduje się przy ul. Giełdowej 7/9 w Warszawie i składa z głównej, 13-piętrowej części oraz trzypiętrowego, połączonego z nią elementu. Biurowiec poddany został gruntownej modernizacji. Victoria oferuje 12 500 mkw. powierzchni.

Tagi: IVG
Napisz pierwszy komentarz
mantra