Torus logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoHAVRE Sp. z o.o. logoBusiness House logoFYI Commercial Consulting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoTétris Poland logoARTSERVIS sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArchicom logoNowy Styl Group logoPodium Investment logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoINTER-BUD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoKontor logoAgrobex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAluprof S.A. logoVantage Development S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoSpectra Development logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Jak obliczyć wbudowaną emisję CO2?

RICS zaprezentował wytyczne dotyczące metodologii obliczania emisji dwutlenku węgla przez budynki przez cały cykl życia nieruchomości.

Całkowita emisja dwutlenku węgla przez budynek, czyli tzw. wbudowana emisja CO2, jest coraz bardziej istotną częścią ogólnego obciążenia nieruchomości tym związkiem. Z tego względu jej pomiar jest kluczowy w rachunkowości emisji dwutlenku węgla.

 

Metodologia opracowana przez RICS pozwala na pełniejsze zrozumienie, jaki wpływ na całościową emisję CO2 mają decyzje podjęte na etapie projektowania i budowy.

 

Skupiając się na istotnych elementach emisji dwutlenku węgla, rzeczoznawcy, a zwłaszcza kosztorysanci budowlani, będą w stanie doradzać w zakresie różnych możliwości projektowych, uwzględniając tak dwutlenek węgla jak i koszty, tak by zapewnić jak najlepsze i jak najbardziej zrównoważone rozwiązania. Będzie się to stawało coraz ważniejszym narzędziem w arsenale rzeczoznawców służącym redukcji emisji CO2 w walce ze zmianami klimatu – podkreślił Martin Russell-Croucher, dyrektor specjalnych projektów i zrównoważonego rozwoju RICS.

 

Metodologię w języku angielskim pobrać można ze strony RICS.


0.0
Tagi: RICS Polska
Napisz pierwszy komentarz
mantra