Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

EKO Skanska inwestuje w Warszawie

Rozpoczyna się budowa „zielonego” biurowca Atrium 1, zlokalizowanego przy warszawskim Rondzie ONZ.

Rozpoczyna się budowa „zielonego” biurowca Atrium 1, zlokalizowanego przy warszawskim Rondzie ONZ. Inwestycję, dla której wydano już pozwolenie na budowę, skomercjalizuje Skanska Property Poland, a generalnym wykonawcą będzie Skanska SA.

Biurowiec został zaprojektowany przez Biuro Projektów Kazimierski i Ryba. Całkowita powierzchnia najmu 15-kondygnacyjnego budynku wynosić będzie 18 tys. m kw. Oddanie Atrium 1 do użytku planowane jest na przełomie 2013 i 2014 r.

Atrium 1 jest precertyfikowany w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Z założenia ma to być obiekt samowystarczalny, generujący tyle energii, ile sam będzie zużywał. W tym celu wykorzystane zostaną alternatywne źródła energii, w tym m.in. ogniwa fotowoltaiczne. Budynek nie będzie również zyżywać energii pierwotnej, wody pitnej do celów innych niż konieczne oraz materiałów nieprzyjaznych środowisku. Projekt zakłada bardzo dokładną i szczegółową kontrolę CO2. Będzie to pierwszy budynek typy Deep Green w Polsce. Zlokalizowany będzie przy ul. Jana Pawła II.

Skanska SA zajmuje się działalnością dewelopersko-inwestycyjną na rynkach europejskich, ameryki łacinskiej i w Stanach Zjednoczonych. Celem działalności spółki jest troska o zrównoważone budownictwo i dbałość o jakość i środkowisko. W Polsce działają trzy podmioty: Skanska SA, Skanska Property Poland oraz Skanska Infrastructure Development. Początki Skanska sięgają 1887 roku. Od 1965 r. firma notowana jest na giełdzie w Sztokholmie. "Skanska" jest oficjalną nazwą od 1984 r.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz