Interbiuro - duży

Zmiany w projekcie spornego biurowca

Plac Zamkowy - Business with Heritage, projekt po zmianach
Plac Zamkowy - Business with Heritage, przed zmianami
Firma Senatorska Investment zaprezentowała zmiany wprowadzone w projekcie biurowca Plac Zamkowy – Business with Heritage.

Firma Senatorska Investment, realizująca inwestycję biurową na Placu Zamkowym w Warszawie, zgodnie z wytycznymi raportu sporządzonego przez eksperta UNESCO wprowadziła zmiany w projekcie budynku. Zyskały one aprobatę Stołecznego Konserwatora Zabytków.

 

Chcemy, aby budynek Plac Zamkowy – Business with Heritage był wizytówką Warszawy i dumą jego mieszkańców. Dlatego też, mimo znacznego zaawansowania prac budowlanych, jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie mogące pomóc w realizacji tego szczególnego przedsięwzięcia. Jestem przekonany, że dzięki zaproponowanym przez nas zmianom, budynek jeszcze lepiej wkomponuje się w kontekst zabudowy miejskiej na tym wyjątkowym obszarze - skomentował Maksymilian Marcinkowski, Prezes Senatorska Investment.

 

Zmiany zostały opracowane z uwzględnieniem zaawansowanego stanu prac przy budowie inwestycji. Ich katalizatorem był raport z misji doradczej ICOMOS (Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków) w Historycznym Centrum Warszawy. Inwestor, zgodnie z zawartymi w raporcie sugestiami, ma na celu lepsze wkomponowanie obiektu w historyczną tkankę tego rejonu miasta, przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesnego charakteru biurowca. Zdecydowano się na zmianę koloru dachu z zielonego na popielaty, a także na dopracowanie kolorystyki elewacji, by lepiej pasowała do budynków zlokalizowanych w dalszej części ul. Senatorskiej. Inwestor podjął również decyzję o zastąpieniu piaskowca na wysokości parteru wapieniem muszlowym, a także zmianie szklanych balustrad na pierwszym i drugim piętrze tradycyjnymi, kutymi poręczami malowanymi na kolor grafitowy. Ponadto wprowadzone zostało rozróżnienie kolorystyczne między częścią Podwale 1 a nowoczesną częścią budynku, dzięki czemu ma zostać wypracowany efekt „harmonijnego przejścia” między budynkami wzdłuż Podwala a biurowcem. Ostatnią zmianą jest obniżenie kalenic dachów w fasadach narożnych (od strony ulicy Miodowej i Placu Zamkowego) o maksymalną możliwą wysokość 30 cm. Jak tłumaczy inwestor, większe obniżenie jest uniemożliwione przez fakt, że dachy są obudową urządzeń technicznych, które, zgodnie z zaleceniami konserwatora, nie mogą być widoczne.

 

Budowa inwestycji Plac Zamkowy – Business with Heritage ma być prowadzona zgodnie z harmonogramem.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra