Torus logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKart Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPodium Investment logoForbo Flooring Systems Polska logoBusiness House logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSpectra Development logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoTétris Poland logoAluprof S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoCity Space logoRIS Kotes logoKwiaty dla biura logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGTV Lighting logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Zrewitalizowana kamienica w centrum Warszawy wita najemców

Jasna 26 w Warszawie
Jasna 26 w Warszawie
Jasna 26, kamienica zrewitalizowana przez Mermaid Properties, otrzymała pozwolenie na użytkowanie.

Zabytkowa kamienica w centrum Warszawy – Jasna 26 – otrzymała ostateczne pozwolenie na użytkowanie. 23 czerwca br. do obiektu wprowadził się jego główny najemca, czyli Sołtysiński Kawecki & Szlęzak Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów. Kancelaria zajmuje ponad 5100 mkw. powierzchni w budynku.

 

Zależało nam przede wszystkim na budynku z charakterem. Szukaliśmy projektu, który spełni nasze wymagania lokalizacyjne i techniczne. Chcieliśmy także móc decydować o wszystkich istotnych elementach architektonicznych i wykończeniowych. Jasna 26 spełniła nasze oczekiwania, a spółka Mermaid Properties sprawdziła się w roli dewelopera otwartego na współpracę z najemcą – skomentował Witold Głuchowski, prokurent kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak.

 

Jasna 26 to kolejna, obok Prostej 69 i Pałacu Młodziejowskiego w Warszawie oraz Cross Point w Łodzi, rewitalizacja obiektu w biurowiec klasy A, której się podjęliśmy – powiedział Łukasz Dołęga, wiceprezes zarządu Mermaid Properties. Widzimy potencjał w tego typu realizacjach, a każdy kolejny projekt, zabytkowy bądź poprzemysłowy, to dla nas wyzwanie, dzięki któremu zdobywamy doświadczenie – dodał.

 

Kamienica przy ul. Jasnej 26 została przekształcona w biurowiec klasy A. Oferuje on siedem kondygnacji o powierzchni ok. 850 mkw. każda. Na parterze i w piwnicy znajdują się lokale usługowe. Łącznie budynek dysponuje 5500 mkw. powierzchni najmu netto. Do dyspozycji użytkowników oddano dwupoziomowy parking podziemny z 49 miejscami postojowymi. Jasna 26 jest w trakcie procesu certyfikacji BREEAM.

 

Generalnym wykonawcą prac była spółka Mermaid Construction.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra