Assa Abloy

EKO Budynek B kompleksu Kapelanka 42 już gotowy

Kapelanka 42 w Krakowie
Kapelanka 42 w Krakowie
Skanska oddała do użytku budynek B kompleksu Kapelanka 42 – swojego flagowego projektu biurowego w Krakowie.

Całość kompleksu ma zostać ukończona do końca trzeciego kwartału 2014 r. Kapelanka 42 składa się z dwóch budynków – A i B – które łącznie oferować będą ok. 30 000 mkw. powierzchni. Każdy z nich ma 9 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne.

 

Budynek B, oferujący ponad 11 200 mkw. powierzchni, został właśnie oddany do użytkowania. Ukończenie całego kompleksu Kapelanka 42 jest planowane na III kw. 2014 r. - mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

 

Znaczna część powierzchni dostępnej w kompleksie jest już wynajęta. Swoje siedziby w części biurowej kompleksu będą mieć m.in. Tesco, wiodąca międzynarodowa sieć supermarketów i Apriso, spółka należąca do firmy Dassault Systèmes, która jako pierwszy najemca wprowadzi się do kompleksu. W obiekcie ulokują się również lokalne oddziały Grupy Skanska.

 

Kompleks powstaje u zbiegu ulic Kapelanka oraz Kobierzyńskiej, w dzielnicy Kraków Podgórze. Lokalizacja ta zapewnia bardzo dobry dostęp do komunikacji miejskiej, co umożliwi użytkownikom budynków biurowych łatwy dojazd do pracy, zarówno z centrum miasta, jak i z innych części Krakowa. Jednym z kluczowych atutów kompleksu jest też łatwy dostęp do autostrady A4, obwodnicy Krakowa oraz portu lotniczego Kraków-Balice - zachwala Mariusz Krzak.

 

Kapelanka 42 zdobyła precertyfikat w systemie LEED z oceną Gold. Certyfikat stanowi potwierdzenie zastosowanych w obiekcie energooszczędnych i proekologicznych rozwiązań. Nowoczesne systemy klimatyzacji, nawilżania powietrza oraz kontrolowania temperatury w pomieszczeniach zapewnią użytkownikom Kapelanka 42 wysoki komfort pracy, korzystnie wpływając na ich samopoczucie - podkreśla Mariusz Krzak. Dla przykładu ilość świeżego powietrza wewnątrz budynku będzie o 30 proc. wyższa niż w standardowym biurowcu, a specjalne detektory dwutlenku węgla będą regulować działanie systemów wentylacji w wybranych pomieszczeniach - dodaje.

 

Projekt kompleksu powstał w pracowni architektonicznej Medusa Group. Generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska S.A., natomiast za wynajem powierzchni odpowiada Skanska Property Poland.


2.0
Napisz pierwszy komentarz