Vastint Poland Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoUNIMOR Development S.A. logoKart Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoEcophon Saint-Gobain logoCHB14 logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoLobos Nieruchomości logoArchicom logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoFYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoBusiness House logoEcho Investment logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoKwiaty dla biura logoPorto Office B Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoTriGranit Corporation logoHexagon logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoGhelamco Poland logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoWOMAK HOLDING logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoBREMA Sp. z.o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Biurowiec na Placu Zamkowym powstaje bez opóźnień

Budowa biurowca Plac Zamkowy - Business with Heritage, widok na róg ul. Miodowej i Senatorskiej
Widok inwestycji od strony ul. Miodowej
Inwestycja w bliskim sąsiedztwie kolumny Zygmunta w Warszawie, która wzbudziła wiele protestów i kontrowersji, jest już na zaawansowanym etapie budowy.

Budowa biurowca Plac Zamkowy - Business with Heritage ma zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku i wtedy też do budynku wprowadzić się będą mogli pierwsi najemcy. Obecny etap prac inwestor, firma Senatorska Investment, określa jako zaawansowany i informuje, że budowa przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem.

 

Najbardziej zaawansowane prace są prowadzone od strony ul. Miodowej – powstaje tam konstrukcja drugiego piętra. Etapy prowadzonych prac są zróżnicowane ze względu na specyfikę konstrukcji obiektu, która odbiega od standardowo stosowanych rozwiązań. Część budynku u zbiegu ul. Miodowej i Senatorskiej opiera się na konstrukcji mostowej, zlokalizowanej nad tunelem trasy W-Z. Jej projekt opracowali eksperci z firmy ARUP, we współpracy ze specjalistami z Politechniki Warszawskiej. W projekcie wykorzystano m.in. belki sprężone i wykonane w belce stalowe kable, umieszczone w specjalnych tulejach.

 

W bieżącym miesiącu zamknięty został stan zero na obszarze całej inwestycji. Oznacza to, że ukończono konstrukcję żelbetową w kondygnacjach podziemnych, wraz ze stropami na poziomie terenu. Obecnie trwają prace przy konstrukcji żelbetowej kondygnacji naziemnych: wykonywane są słupy, ściany i stropy parteru oraz pierwszego i drugiego piętra budynku. Zakończenie tego etapu prac przewidywane jest na czwarty kwartał 2014 r. W terminie tym planowane jest również wykonanie właściwie całej konstrukcji dachu.

 

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra