Olivia Business Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKontor logoTorus logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoForbo Flooring Systems Polska logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoHAVRE Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoArchicom logoNowy Styl Group logoEcho Investment logoGhelamco Poland logoBusiness House logoFYI Commercial Consulting logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTERBIURO logoCity Space logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoGTV Lighting logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-BUD logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoPodium Investment logoAluprof S.A. logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTétris Poland logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Biurowiec na Placu Zamkowym powstaje bez opóźnień

Budowa biurowca Plac Zamkowy - Business with Heritage, widok na róg ul. Miodowej i Senatorskiej
Widok inwestycji od strony ul. Miodowej
Inwestycja w bliskim sąsiedztwie kolumny Zygmunta w Warszawie, która wzbudziła wiele protestów i kontrowersji, jest już na zaawansowanym etapie budowy.

Budowa biurowca Plac Zamkowy - Business with Heritage ma zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku i wtedy też do budynku wprowadzić się będą mogli pierwsi najemcy. Obecny etap prac inwestor, firma Senatorska Investment, określa jako zaawansowany i informuje, że budowa przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem.

 

Najbardziej zaawansowane prace są prowadzone od strony ul. Miodowej – powstaje tam konstrukcja drugiego piętra. Etapy prowadzonych prac są zróżnicowane ze względu na specyfikę konstrukcji obiektu, która odbiega od standardowo stosowanych rozwiązań. Część budynku u zbiegu ul. Miodowej i Senatorskiej opiera się na konstrukcji mostowej, zlokalizowanej nad tunelem trasy W-Z. Jej projekt opracowali eksperci z firmy ARUP, we współpracy ze specjalistami z Politechniki Warszawskiej. W projekcie wykorzystano m.in. belki sprężone i wykonane w belce stalowe kable, umieszczone w specjalnych tulejach.

 

W bieżącym miesiącu zamknięty został stan zero na obszarze całej inwestycji. Oznacza to, że ukończono konstrukcję żelbetową w kondygnacjach podziemnych, wraz ze stropami na poziomie terenu. Obecnie trwają prace przy konstrukcji żelbetowej kondygnacji naziemnych: wykonywane są słupy, ściany i stropy parteru oraz pierwszego i drugiego piętra budynku. Zakończenie tego etapu prac przewidywane jest na czwarty kwartał 2014 r. W terminie tym planowane jest również wykonanie właściwie całej konstrukcji dachu.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra