Dorbud S.A. logoOnyx Business Point logoHAVRE Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoTorus logoFYI Commercial Consulting logoKart Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoOlivia Business Centre logoArchicom logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoBusiness House logoNowy Styl Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoINTERBIURO logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCHB14 logoPRO-INVEST S.A. logoSchüco International Polska logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGTV Lighting logoAluprof S.A. logoGhelamco Poland logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPartner Capital Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoLobos Nieruchomości logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEcho Investment logoLC Corp S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoSpectra Development logoOmnitech Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Biurowiec na Placu Zamkowym powstaje bez opóźnień

Budowa biurowca Plac Zamkowy - Business with Heritage, widok na róg ul. Miodowej i Senatorskiej
Widok inwestycji od strony ul. Miodowej
Inwestycja w bliskim sąsiedztwie kolumny Zygmunta w Warszawie, która wzbudziła wiele protestów i kontrowersji, jest już na zaawansowanym etapie budowy.

Budowa biurowca Plac Zamkowy - Business with Heritage ma zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku i wtedy też do budynku wprowadzić się będą mogli pierwsi najemcy. Obecny etap prac inwestor, firma Senatorska Investment, określa jako zaawansowany i informuje, że budowa przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem.

 

Najbardziej zaawansowane prace są prowadzone od strony ul. Miodowej – powstaje tam konstrukcja drugiego piętra. Etapy prowadzonych prac są zróżnicowane ze względu na specyfikę konstrukcji obiektu, która odbiega od standardowo stosowanych rozwiązań. Część budynku u zbiegu ul. Miodowej i Senatorskiej opiera się na konstrukcji mostowej, zlokalizowanej nad tunelem trasy W-Z. Jej projekt opracowali eksperci z firmy ARUP, we współpracy ze specjalistami z Politechniki Warszawskiej. W projekcie wykorzystano m.in. belki sprężone i wykonane w belce stalowe kable, umieszczone w specjalnych tulejach.

 

W bieżącym miesiącu zamknięty został stan zero na obszarze całej inwestycji. Oznacza to, że ukończono konstrukcję żelbetową w kondygnacjach podziemnych, wraz ze stropami na poziomie terenu. Obecnie trwają prace przy konstrukcji żelbetowej kondygnacji naziemnych: wykonywane są słupy, ściany i stropy parteru oraz pierwszego i drugiego piętra budynku. Zakończenie tego etapu prac przewidywane jest na czwarty kwartał 2014 r. W terminie tym planowane jest również wykonanie właściwie całej konstrukcji dachu.

 

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra