WEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoKwiaty dla biura logoPRO-INVEST S.A. logoGhelamco Poland logoTorus logoOnyx Business Point logoCOTEX Office Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoSpectra Development logoArchicom logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEcho Investment logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBusiness House logoPorto Office B Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGTV Lighting logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCHB14 logoCity Office logoKart Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoSchüco International Polska logoGłówka Pracuje logoTétris Poland logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoCity Space logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoHAVRE Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Biurowiec na Placu Zamkowym powstaje bez opóźnień

Budowa biurowca Plac Zamkowy - Business with Heritage, widok na róg ul. Miodowej i Senatorskiej
Widok inwestycji od strony ul. Miodowej
Inwestycja w bliskim sąsiedztwie kolumny Zygmunta w Warszawie, która wzbudziła wiele protestów i kontrowersji, jest już na zaawansowanym etapie budowy.

Budowa biurowca Plac Zamkowy - Business with Heritage ma zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku i wtedy też do budynku wprowadzić się będą mogli pierwsi najemcy. Obecny etap prac inwestor, firma Senatorska Investment, określa jako zaawansowany i informuje, że budowa przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem.

 

Najbardziej zaawansowane prace są prowadzone od strony ul. Miodowej – powstaje tam konstrukcja drugiego piętra. Etapy prowadzonych prac są zróżnicowane ze względu na specyfikę konstrukcji obiektu, która odbiega od standardowo stosowanych rozwiązań. Część budynku u zbiegu ul. Miodowej i Senatorskiej opiera się na konstrukcji mostowej, zlokalizowanej nad tunelem trasy W-Z. Jej projekt opracowali eksperci z firmy ARUP, we współpracy ze specjalistami z Politechniki Warszawskiej. W projekcie wykorzystano m.in. belki sprężone i wykonane w belce stalowe kable, umieszczone w specjalnych tulejach.

 

W bieżącym miesiącu zamknięty został stan zero na obszarze całej inwestycji. Oznacza to, że ukończono konstrukcję żelbetową w kondygnacjach podziemnych, wraz ze stropami na poziomie terenu. Obecnie trwają prace przy konstrukcji żelbetowej kondygnacji naziemnych: wykonywane są słupy, ściany i stropy parteru oraz pierwszego i drugiego piętra budynku. Zakończenie tego etapu prac przewidywane jest na czwarty kwartał 2014 r. W terminie tym planowane jest również wykonanie właściwie całej konstrukcji dachu.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra