Przedsiębiorstwo Budowlane START logoCOTEX Office Centre logoVantage Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoBusiness House logoArchicom logoPodium Investment logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTétris Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoTorus logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoKontor logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoSpectra Development logoARTSERVIS sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Horizon Plaza certyfikowany w BREEAM

Kompleks biurowy Horizon Plaza w Warszawie
Kompleks biurowy Horizon Plaza w Warszawie
Należący do Union Investment kompleks biurowy 4 sierpnia 2014 r. otrzymał certyfikat w systemie BREEAM In-Use.

Horizon Plaza uzyskał stopień Very Good w kategorii Asset, a także Excellent w kategorii Building Management. Strategia certyfikacji została przygotowana przez firmę doradczą Colliers International, która przedstawiła rekomendacje dotyczące wprowadzenia usprawnień w budynku, koordynowała ich wdrożenie, jak również odpowiadała za nadzór nad zgodnością dokumentacji z wymaganiami BREEAM.

 

W trakcie certyfikacji zaimplementowaliśmy szereg procedur zmierzających do optymalizacji warunków wewnątrz budynku, zwracając szczególną uwagę na jakość powietrza oraz materiały zastosowane podczas prac adaptacyjnych. Ważnym wyróżnieniem dla Colliers, zarządcy Horizon Plaza, jest druga po najwyższej ocena za zarządzanie obiektem – komentuje Andrzej Gutowski z firmy Colliers, który koordynował proces certyfikacji budynku.

 

Nadanie certyfikatu nie byłoby możliwe bez wprowadzenia szeregu rozwiązań, wpływających na zmniejszenie negatywnego oddziaływania budynku na środowisko. Toalety wyposażono w wodooszczędne rozwiązania i wyregulowano przepływy, dzięki czemu ograniczono zużycie wody. Wprowadzono polityki zakupowe premiujące produkty regionalne, energooszczędne i pochodzące z recyklingu, a do czyszczenia obiektu używane są przyjazne środowisku, ekologiczne środki czystości. Z aprobatą BRE spotkał się ponadto wysoki stopień nasłonecznienia kompleksu, a także jego lokalizacja.

 

Kompleks Horizon Plaza zlokalizowany jest na warszawskim Mokotowie i wyróżnia się charakterystyczną „falującą” fasadą. Oferuje 35 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Jego użytkownicy mogą ponadto korzystać z podziemnego parkingu z niemal 600 miejscami postojowymi. Właścicielem Horizon Plaza jest otwarty fundusz UniImmo: Global należący do Union Investment. Obiektem zarządza Colliers International, a za komercjalizację odpowiada firma Knight Frank.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra