Giant

Pierwszy wieżowiec w Polsce z certyfikacją BREEAM na najwyższym poziomie

|
Warsaw UNIT otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding. To pierwsza certyfikacja na tym poziomie przyznana budynkowi wysokościowemu w Polsce.

Certyfikat dla najnowszego wieżowca Ghelamco przyznano w oparciu o system BREEAM International New Construction 2013. Warsaw UNIT to jeden z dwóch biurowców w Warszawie tego dewelopera, który został odznaczony certyfikatem BREEAM na najwyższym poziomie Outstanding (drugim jest biurowiec Wronia 31).

Wieżowiec otrzymał maksymalną liczbę punktów w kategorii transport (dzięki doskonałej lokalizacji tuż przy Rondzie Daszyńskiego) oraz w kategorii woda (m.in. dzięki zastosowanym rozwiązaniom redukującym zużycie wody). Wiele punktów uzyskał także w kategorii zarządzanie, energia, materiały i odpady, wykorzystanie terenu i ekologia. Obiekt zdobył łącznie 88,5 proc. Zespołowi Ghelamco podczas procesu certyfikacji towarzyszyła firma SWECO.

 

Obiekt posiada też inne certyfikaty

To nie pierwszy prestiżowy certyfikat przyznany wieżowcowi. Obiekt posiada już bowiem certyfikat Green Building Standard. Dodatkowo od International WELL Building Institute™ (WBI) otrzymał niedawno precertyfikację w najnowszym systemie WELL v2 Core. Biurowiec jest także w trakcie pozyskiwania finalnego certyfikatu WELL v2, WELL Health-Safety Rating oraz certyfikatu „Obiekt bez barier”.

 

Warsaw Unit jest dziś jednym z najlepszych biurowców w Polsce. Potwierdzają to kolejne certyfikaty, potwierdza to zainteresowanie ze strony najemców. To już trzeci projekt Ghelamco przy rondzie Daszyńskiego, który cieszy się tak dużym powodzeniem – poinformował Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

 

BREEAM jest ogólnoświatowym systemem oceny budynków i projektów infrastrukturalnych. System jest najstarszym i najbardziej znanym spośród niezależnych systemów certyfikujących tego typu obiekty. Metoda opracowana została przez organizację Building Research Establishment (BRE) w Wielkiej Bryt


0.0
Napisz pierwszy komentarz