Assa Abloy

PHN i mLocum S.A. zrealizują Port Rybacki w Gdyni

Port Rybacki
Port Rybacki
Zakończyły się negocjacje spółki Dalmor S.A. należącej do Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. z firmą mLocum S.A. w sprawie realizacji kompleksu, który powstanie na terenie Mola Rybackiego.

Udział w realizacji Portu Rybackiego to dla nas powód do dumy, a zarazem ogromne wyzwanie i duża odpowiedzialność. Zagospodarowanie gdyńskiego nabrzeża, zgodnie z opracowanym wspólnie z PHN S.A. projektem, pozwoli zrewitalizować obszar Mola i nadać mu niepowtarzalny charakter. Pomoże stworzyć – tak potrzebną – nowoczesną przestrzeń miejską – powiedział Krzysztof Suskiewicz, Prezes Zarządu mLocum S.A.

 

Firmy wspólnie opracują dokumentację związaną z realizacją pierwszego etapu inwestycji, który zakłada wybudowanie 6 budynków mieszkalnych na nieruchomości należącej do spółki Dalmor S.A. Kolejne etapy budowy przewidują także budowę powierzchni biurowo-handlowych. Szacunkowa planowana powierzchnia najmu brutto wyniesie ok. 70 734 mkw. powierzchni komercyjnej oraz 121 776 mkw. mieszkań. Kompleks biurowo-mieszkaniowy powstanie na działce przy ul. Hryniewickiego 10, stanowiącej sztuczny pirs wysunięty w głąb Zatoki Gdańskiej, z trzech stron otoczony morzem. Obszar leży w obrębie dzielnicy Śródmieście, postrzeganej jako serce Gdyni.

 

Realizacja Portu Rybackiego to przedsięwzięcie unikatowe ze względu na jedyną w swoim rodzaju lokalizację. Inwestycja realizowana będzie na dużą skalę, co wymaga udziału zaufanych partnerów. Współpraca z mLocum S.A. przy tym projekcie daje nam pewność, iż zakończy się on sukcesem – powiedział Krzysztof Rychlicki, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Dalmor S.A.

 

mLocum S.A. (dawniej BRE.locum S.A.) jest firmą deweloperską, prowadzącą działalność na rynkach lokalnych.

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości to jeden z największych podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych w Polsce. Spółka posiada obecnie 144 nieruchomości na terenie Polski oraz ponad 1100 ha gruntów. Do najważniejszych obiektów będących w posiadaniu PHN należą biurowce Kaskada City i Foksal City w Warszawie. Grupa realizuje obecnie budowę m.in. kompleksu Domaniewska Office Hub na warszawskim Mokotowie.


0.0
Napisz pierwszy komentarz