Tork

Wiecha na pierwszym budynku warszawskiego kompleksu SKYSAWA

|
Biurowiec SKYSAWA, źródło: materiały prasowe partnera
Biurowiec SKYSAWA, źródło: materiały prasowe partnera
Pierwszy budynek kompleksu biurowo-handlowego SKYSAWA zlokalizowanego w Warszawie osiągnął swoją docelową wysokość. Z tej okazji odbyła się uroczystość zawieszenia na budynku wiechy.

SKYSAWA będzie nowoczesnym kompleksem biurowo-handlowym. Jest jedną z najszybciej powstających inwestycji biurowych w stolicy – szybkość prac budowlanych uzyskano dzięki zastosowaniu technologii trzonu samowznoszącego. Obiekt zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy, przy ul. Świętokrzyskiej 36, będzie składał się z dwóch budynków – niższego liczącego od czterech do dziewięciu kondygnacji naziemnych oraz 155-metrowej wieży. Budowa żelbetowej konstrukcji części A dobiegła końca, a tym samym pierwszy budynek kompleksu osiągnął swoją docelową wysokość. Obecnie trwają prace nad fasadą obiektu. Budynek A ma być gotowy w III kwartale przyszłego roku.

SKYSAWA to jedna z najszybciej powstających inwestycji biurowych w Warszawie. Wszystkie kondygnacje naziemne budynku A zostały wybudowane w dziewięć tygodni. Wieża SKYSAWA będzie budowana w krótszym, bo czterodniowym cyklu, dzięki zastosowaniu technologii trzonu samowznoszącego – powiedział Dariusz Wietrzyński, członek zarządu PORR S.A., generalnego wykonawcy wieżowca.

 

Certyfikat BREEAM dla kopleksu SKYSAWA

Kompleks o łącznej powierzchni ok. 34 200 mkw., którego budowa rozpoczęła się pod koniec czerwca 2019 r., otrzymał już certyfikat BREEAM Interim na najwyższym poziomie Outstanding. Za wzniesienie kompleksu SKYSAWA odpowiada Polski Holding Nieruchomości. Realizacją inwestycji zajęło się konsorcjum firm PORR, TKT engineering i Elin. Gleeds Polska sprawuje natomiast nadzór inwestorski nad budową.

Za nami ważny etap budowy SKYSAWA. Budynek A kompleksu nabrał już docelowego kształtu i wkrótce będzie można zobaczyć pierwsze fragmenty jego elewacji, która obecnie montowana jest od strony ulicy Twardej. Cieszy nas tak szybki postęp prac. Dzięki niemu, z tygodnia na tydzień, można obserwować, jak zmienia się reprezentacyjny fragment ulicy Świętokrzyskie – powiedział Tomasz Górnicki, wiceprezes ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest jednym z największych w Polsce pod względem wartości portfela inwestorem na rynku nieruchomości komercyjnych. Od 2013 r. PHN notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.


5.0
Napisz pierwszy komentarz