Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

Łódzki kompleks biurowy Hi Piotrkowska z pozwoleniem na użytkowanie

|
Kompleks biurowy Hi Piotrkowska, źródło: materiały prasowe
Kompleks biurowy Hi Piotrkowska, źródło: materiały prasowe
Pierwsi najemcy stopniowo rozpoczynają działanie w budynku głównym, a firma Master Management Group podpisuje umowy z kolejnymi najemcami.

Hi Piotrkowska jest wielofunkcyjnym kompleksem typu mixed-use. Powstał on w samym sercu miasta, nieopodal łódzkiego węzła przesiadkowego Piotrkowska Centrum, potocznie zwanego „Stajnią Jednorożców”. Obiekt zaprojektowany przez pracownię PRC Architekci obejmuje dwa budynki o łącznej powierzchni biurowej 21 tys. mkw klasy A+ oraz 5 tys. mkw powierzchni handlowo-usługowej. Pierwszym z budynków kompleksu jest dwudziestopiętrowa wieża o wysokości 82 m, będąca tym samym najwyższym biurowcem w Łodzi. Drugi, niższy budynek mierzy natomiast pięć pięter. Istotną zaletą wyższego budynku A kompleksu Hi Piotrkowska jest rozciągający się z okien widok na miejską panoramę Łodzi. Kompleks Hi Piotrkowska jest bowiem jednym z najwyższych obiektów zbudowanych dotąd przez spółkę budowlaną Erbud.

Obiekt zaprojektowano tak, że ok. 80 proc. jego powierzchni ma pełen dostęp do światła dziennego. Najemcy oraz pracownicy biurowca będą mogli skorzystać m.in. ze 135 miejsc parkingowych, 9 wind osobowych oraz 1 towarowej, nowoczesnego systemu zarządzania budynkiem BMS, systemu kontroli dostępu, a także ze wzmacniacza systemu GSM. W handlowo-usługowej części kompleksu Hi Piotrkowska będzie można natomiast znaleźć kawiarnię Starbucks, sklep Żabka, drogerię Hebe oraz, zlokalizowany na wyższych piętrach obiektu, klub fitness Just GYM. Ważną częścią kompleksu będzie hotel Hampton by Hilton z 149 pokojami oraz trzema salami konferencyjnymi, którego otwarcie planowane jest na lato przyszłego roku.

 

Zakończyliśmy z sukcesem załatwianie kwestii formalnych, aby łodzianie mogli zacząć korzystać z nowej przestrzeni miejskiej w pasażu pomiędzy naszym kompleksem a budynkiem Urzędu Miasta oraz z placu utworzonego między mniejszym biurowcem a częścią hotelową. Pierwsi najemcy części handlowo-usługowej i biurowej jeszcze w grudniu i w I kw. 2021 r. otworzą swoje podwoje. Od 7 grudnia z powierzchni biurowej korzystają już pracownicy PKO BP. A my planujemy z kolejnymi firmami ich obecność w Hi Piotrkowska – zapowiedziała Justyna Drużyńska, Director of Office Operations w Master Management Group.

 

Hi Piotrkowska zbudowano w zgodzie ze środowiskiem naturalnym

Projekt kompleksu uwzględnił zastosowanie rozwiązań sprzyjających trosce o środowisko naturalne. Kompleks wyposażono w energooszczędne i przyjazne dla środowiska technologie, zgodne z wymogami certyfikacji ekologicznej BREEAM na poziomie „Very Good”, takie jak urządzenia o niskim przepływie wody w toaletach i kuchniach, oprawy LED oraz efektywna energetycznie klimatyzacja i wentylacja.

 

Sam proces certyfikacji przyczynił się do redukcji CO2 podczas budowy. Generalny wykonawca przez cały czas monitorował zużycie wody i wytwarzanie odpadów. Co warte podkreślenia – około 90 proc. odpadów poddano recyklingowi. Widoczny efekt w postaci całego kompleksu budynków w reprezentacyjnym miejscu Łodzi cieszy tym bardziej, że w trakcie realizacji wspólnym wysiłkiem dbaliśmy nie tylko o estetykę oraz efekt finalny, ale również o środowisko i komfort przyszłych użytkowników – podkreślił Mariusz Jasicki, Project Management Director, BREEAM International Assessor Hill International.

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz