Interbiuro - duży

EKO Gdańska Alchemia coraz wyższa

Budowa II etapu Alchemii
II etap kompleksu będzie oferował blisko 21 000 mkw. powierzchni biurowej
Na placu budowy drugiego etapu gdańskiego kompleksu wielofunkcyjnego Alchemia trwają zaawansowane prace.

Budowa II etapu kompleksu Alchemia rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku. W chwili obecnej powstaje trzecia kondygnacja czteropoziomowej części wspólnej. Na niej, podobnie jak w przypadku pierwszego etapu inwestycji, usadowione będą wieże biurowe, o nazwach Ferrum i Titanium. Jednocześnie w części garażowej trwają już prace wykończeniowe, a także instalacyjne. Z początkiem listopada rozpoczną się natomiast prace nad elewacją, które potrwają do maja przyszłego roku – wyjaśnia Marcin Frozyna z firmy Torus, kierownik budowy Alchemii.

 

Osiągnięcie stanu surowego obiektu planowane jest na koniec stycznia, natomiast zakończenie budowy powinno nastąpić w IV kwartale 2015 r.

 

Skrzyżowanie dla lepszej komunikacji

 

Równocześnie z realizacją kompleksu, prowadzone są prace nad budową skrzyżowania na Al. Grunwaldzkiej, tuż przy Uniwersytecie Gdańskim i drugim etapie Alchemii. Inwestycja podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy, polegający na realizacji prac w obrębie pasa Al. Grunwaldzkiej potrwa do końca września, a w jego ramach powstanie prawoskręt do skrętu na teren Alchemii dla jadących w kierunku Sopotu, a także lewoskręt dla jadących w kierunku centrum Gdańska. W planach są również zatoczki autobusowe po obu stronach wraz z przystankami oraz przejście dla pieszych oznaczone sygnalizacją świetlną. Realizacja II etapu inwestycji powinna rozpocząć się w II kwartale 2015 r. W ciągu ok. 2 miesięcy powstaną elementy chodnikowe, ścieżki rowerowe, bezpośredni wjazd na teren Alchemii oraz drogi serwisowe. W tym czasie nastąpi także uruchomienie skrzyżowania. Inwestycja w całości finansowana jest przez firmę Torus.

 

Budowa Alchemii rozpoczęła się pod koniec 2011 roku. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstały dwie biurowe wieże – 8-kondygnacyjna Aurum oraz 6-kondygnacyjna Platinum – połączone wspólną podstawą, które dostarczyły ponad 16 700 mkw. powierzchni biurowej. W kompleksie znajdują się również ogólnodostępne centrum rekreacyjno-sportowe, zajmujące blisko 4600 mkw. powierzchni, a także restauracja Bazar Smaków, oferująca dania z czterech kuchni świata.

 

II etap kompleksu ma nawiązywać architektonicznie do pierwszego i oferować blisko 21 000 mkw. powierzchni biurowej, a także ponad 2600 mkw. powierzchni towarzyszącej, w ramach której powstanie centrum medyczne, przedszkole z własnym zieleńcem oraz część handlowo-usługowa. Oba obiekty są certyfikowane w systemie LEED.


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz