Porto Office A Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoKontor logoHAVRE Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoTétris Poland logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoTorus logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoArchicom logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoCity Space logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoNowy Styl Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoEcho Investment logoINTERBIURO logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoForbo Flooring Systems Polska logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFYI Commercial Consulting logoSpectra Development logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoBusiness House logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPodium Investment logoAluprof S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Zagadkowy biurowiec w centrum Krakowa?

Kompleks biurowy przy ul. Pawiej, fot. moonstudio.com.pl
Jak poinformował Leszek Sikora, Dyrektor Zarządzający ECE Projektmanagement Polska, nie jest to materiał ostateczny, lecz jedynie poglądowe szkice, fot. moonstudio.com.pl
Na działce zlokalizowanej przy ul. Pawiej, tuż przy Galerii Krakowskiej, powstanie kompleks budynków biurowych. Na budowę czterech z nich Wydział Architektury i Urbanistyki wydał tzw. wuzetki już w 2013 r., w dalszym jednak ciągu nie są znane losy piątego planowanego obiektu.

W tym momencie inwestor może starać się o pozwolenie na budowę 4 budynków biurowych z funkcją uzupełniającą handlowo-usługową, garażami podziemnymi, dojazdami i infrastrukturą techniczną. Dla nich zostały już wydane decyzje o ustaleniu warunków zabudowy, określające jej dokładne parametry, w tym wysokość (trzy budynki mogą sięgać maksymalnie 24 metrów, natomiast czwarty 21 metrów) oraz szerokość elewacji frontowych od strony ul. Pawiej - budynki będą miały kolejno: 98 m, 112 m, 55m i 82 m szerokości.

 

W dalszym ciągu do wojewódzkiego konserwatora zabytków nie wpłynął projekt warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla piątego i najwyższego budynku. Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Gazeta.pl jest nim 11-piętrowy wieżowiec, który ma zostać ulokowany tuż przy wiadukcie obok Alei Trzech Wieszczów i al. 29 Listopada.

 

Dokładniejszych informacji na temat inwestycji nie udzielił nam ani inwestor – spółka ECE, która jest właścicielem m.in. Galerii Krakowskiej, ani biuro architektoniczne nsMoonStudio. Ostateczny kształt i formuła inwestycji jest jeszcze niewiadoma. Staramy się obecnie o potwierdzenie możliwości wzniesienia na naszych działkach obiektów biurowych, tj. pozyskanie decyzji o warunkach zabudowy tego terenu, ale parametry przyszłych budynków są jeszcze do rozstrzygnięcia w procesie projektowania do pozwolenia na budowę. Podobnie pozostałe implikacje lokalizacyjne, jak np. skomunikowanie inwestycji - poinformował Leszek Sikora, Dyrektor Zarządzający ECE Projektmanagement Polska.

 

Gazeta.pl podała, że początkowo inwestor chciał postawić wieżowiec o wysokości 80 metrów, natomiast wojewódzki konserwator zabytków wyrazi zgodę na budynek liczący maksymalnie 40 metrów. Budynki powstaną na działce o długości 430 metrów i szerokości 100 metrów, zajmując w ten sposób cały niezagospodarowany teren między Galerią Krakowską a wiaduktem przy alei 29 Listopada. Z danych udostępnionych przez nsMoonStudio wynika, że powierzchnia całkowita kompleksu wyniesie 127 300 mkw.

 

Zaawansowany projekt budowlany będziemy mogli poznać pod koniec br. Wówczas dopiero otrzymamy bardziej szczegółowe dane dotyczące architektury planowanych obiektów oraz ich powiązania z infrastrukturą miasta.


0.0
Tagi: Kraków
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra