ReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoLobos Nieruchomości logoGTV Lighting logoCOTEX Office Centre logoLC Corp S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPorto Office B Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDorbud S.A. logoNowy Styl Group logoKwiaty dla biura logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKart Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoEcho Investment logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCHB14 logoCity Space logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoArchicom logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoBusiness House logoGhelamco Poland logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoPartner Capital Group logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoINTERBIURO logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoSchüco International Polska logoPRO-INVEST S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAluprof S.A. logoOnyx Business Point logoTorus logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Zagadkowy biurowiec w centrum Krakowa?

Kompleks biurowy przy ul. Pawiej, fot. moonstudio.com.pl
Jak poinformował Leszek Sikora, Dyrektor Zarządzający ECE Projektmanagement Polska, nie jest to materiał ostateczny, lecz jedynie poglądowe szkice, fot. moonstudio.com.pl
Na działce zlokalizowanej przy ul. Pawiej, tuż przy Galerii Krakowskiej, powstanie kompleks budynków biurowych. Na budowę czterech z nich Wydział Architektury i Urbanistyki wydał tzw. wuzetki już w 2013 r., w dalszym jednak ciągu nie są znane losy piątego planowanego obiektu.

W tym momencie inwestor może starać się o pozwolenie na budowę 4 budynków biurowych z funkcją uzupełniającą handlowo-usługową, garażami podziemnymi, dojazdami i infrastrukturą techniczną. Dla nich zostały już wydane decyzje o ustaleniu warunków zabudowy, określające jej dokładne parametry, w tym wysokość (trzy budynki mogą sięgać maksymalnie 24 metrów, natomiast czwarty 21 metrów) oraz szerokość elewacji frontowych od strony ul. Pawiej - budynki będą miały kolejno: 98 m, 112 m, 55m i 82 m szerokości.

 

W dalszym ciągu do wojewódzkiego konserwatora zabytków nie wpłynął projekt warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla piątego i najwyższego budynku. Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Gazeta.pl jest nim 11-piętrowy wieżowiec, który ma zostać ulokowany tuż przy wiadukcie obok Alei Trzech Wieszczów i al. 29 Listopada.

 

Dokładniejszych informacji na temat inwestycji nie udzielił nam ani inwestor – spółka ECE, która jest właścicielem m.in. Galerii Krakowskiej, ani biuro architektoniczne nsMoonStudio. Ostateczny kształt i formuła inwestycji jest jeszcze niewiadoma. Staramy się obecnie o potwierdzenie możliwości wzniesienia na naszych działkach obiektów biurowych, tj. pozyskanie decyzji o warunkach zabudowy tego terenu, ale parametry przyszłych budynków są jeszcze do rozstrzygnięcia w procesie projektowania do pozwolenia na budowę. Podobnie pozostałe implikacje lokalizacyjne, jak np. skomunikowanie inwestycji - poinformował Leszek Sikora, Dyrektor Zarządzający ECE Projektmanagement Polska.

 

Gazeta.pl podała, że początkowo inwestor chciał postawić wieżowiec o wysokości 80 metrów, natomiast wojewódzki konserwator zabytków wyrazi zgodę na budynek liczący maksymalnie 40 metrów. Budynki powstaną na działce o długości 430 metrów i szerokości 100 metrów, zajmując w ten sposób cały niezagospodarowany teren między Galerią Krakowską a wiaduktem przy alei 29 Listopada. Z danych udostępnionych przez nsMoonStudio wynika, że powierzchnia całkowita kompleksu wyniesie 127 300 mkw.

 

Zaawansowany projekt budowlany będziemy mogli poznać pod koniec br. Wówczas dopiero otrzymamy bardziej szczegółowe dane dotyczące architektury planowanych obiektów oraz ich powiązania z infrastrukturą miasta.

Tagi: Kraków
Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra