Kart Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoHexagon logoPRO-INVEST S.A. logoNowy Styl Group logoSchüco International Polska logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFYI Commercial Consulting logoBREMA Sp. z.o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoOlivia Business Centre logoPartner Capital Group logoArchicom logoAluprof S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoTorus logoCity Space logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoALLCON INVESTMENT logoWOMAK HOLDING logoGhelamco Poland logoTriGranit Corporation logoCHB14 logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoDorbud S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoEcho Investment logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOmnitech Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoSawig Invest Group logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

SSE czekają na małe i średnie firmy

GPP Business Park w Katowicach
GPP Business Park w Katowicach
W odpowiedzi na apel Ministerstwa Gospodarki, specjalne strefy ekonomiczne coraz częściej próbują przyciągać małych i średnich przedsiębiorców. Celem jest uniezależnienie stref od dużych firm i wygenerowanie nowych miejsc pracy.

W naszej strategii działania widzimy konieczność wzmocnienia pewnych kierunków, aby po części obalić mit, że strefy są tylko dla dużych firm – komentuje Andrzej Zabiegliński, wiceprezes i członek zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. ‒ Jeżeli Ministerstwo Gospodarki mówi wyraźnie, że trzeba wzmocnić działania na rzecz małych i średnich firm, to my mówimy: my to już robimy, ale zwrócimy się ku temu jeszcze bardziej.

 

Mali i średni przedsiębiorcy zwracają jednak uwagę, że do rozwoju inwestycji w obrębie SSE potrzebne jest stworzenie bardziej elastycznych przepisów, które zniosą np. wymóg utrzymania miejsc pracy przez co najmniej trzy lata. Dla SSE z kolei wyzwaniem jest zmniejszenie dopuszczalnego prawem unijnym poziomu pomocy publicznej, której limit od 1 lipca zmalał niemal w całym kraju.

 

Na przykład dla województwa śląskiego jest to w tej chwili 25 proc. Trzeba powiedzieć: spróbuj skorzystać z tego, bo środowisko do inwestowania jest ciekawe pod względem rynku, pracy, mamy coraz bardziej wykształconą młodzież. Po drugie jest kwestia, jak w tych nowych realiach pokazywać, że nie tylko poziom pomocy publicznej jest tak bardzo istotny – mówi Andrzej Zabiegliński.

 

Tagi: SSE Katowice
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra