Kinnarps Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoARTSERVIS sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTER-BUD logoUNIMOR Development S.A. logoTorus logoFYI Commercial Consulting logoKontor logoBusiness House logoForbo Flooring Systems Polska logoArchicom logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSpectra Development logoOlivia Business Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoTétris Poland logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPodium Investment logoEcho Investment logoVantage Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGhelamco Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoINTERBIURO logoEURO STYL Spółka Akcyjna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

SSE czekają na małe i średnie firmy

GPP Business Park w Katowicach
GPP Business Park w Katowicach
W odpowiedzi na apel Ministerstwa Gospodarki, specjalne strefy ekonomiczne coraz częściej próbują przyciągać małych i średnich przedsiębiorców. Celem jest uniezależnienie stref od dużych firm i wygenerowanie nowych miejsc pracy.

W naszej strategii działania widzimy konieczność wzmocnienia pewnych kierunków, aby po części obalić mit, że strefy są tylko dla dużych firm – komentuje Andrzej Zabiegliński, wiceprezes i członek zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. ‒ Jeżeli Ministerstwo Gospodarki mówi wyraźnie, że trzeba wzmocnić działania na rzecz małych i średnich firm, to my mówimy: my to już robimy, ale zwrócimy się ku temu jeszcze bardziej.

 

Mali i średni przedsiębiorcy zwracają jednak uwagę, że do rozwoju inwestycji w obrębie SSE potrzebne jest stworzenie bardziej elastycznych przepisów, które zniosą np. wymóg utrzymania miejsc pracy przez co najmniej trzy lata. Dla SSE z kolei wyzwaniem jest zmniejszenie dopuszczalnego prawem unijnym poziomu pomocy publicznej, której limit od 1 lipca zmalał niemal w całym kraju.

 

Na przykład dla województwa śląskiego jest to w tej chwili 25 proc. Trzeba powiedzieć: spróbuj skorzystać z tego, bo środowisko do inwestowania jest ciekawe pod względem rynku, pracy, mamy coraz bardziej wykształconą młodzież. Po drugie jest kwestia, jak w tych nowych realiach pokazywać, że nie tylko poziom pomocy publicznej jest tak bardzo istotny – mówi Andrzej Zabiegliński.

 


0.0
Tagi: SSE Katowice
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra