Torus logoINTERBIURO logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBusiness House logoVantage Development S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoARTSERVIS sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFYI Commercial Consulting logoPodium Investment logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOlivia Business Centre logoAluprof S.A. logoCOTEX Office Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoNowy Styl Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKart Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoSpectra Development logoRIS Kotes logoGTV Lighting logoTétris Poland logoINTER-BUD logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

SSE czekają na małe i średnie firmy

GPP Business Park w Katowicach
GPP Business Park w Katowicach
W odpowiedzi na apel Ministerstwa Gospodarki, specjalne strefy ekonomiczne coraz częściej próbują przyciągać małych i średnich przedsiębiorców. Celem jest uniezależnienie stref od dużych firm i wygenerowanie nowych miejsc pracy.

W naszej strategii działania widzimy konieczność wzmocnienia pewnych kierunków, aby po części obalić mit, że strefy są tylko dla dużych firm – komentuje Andrzej Zabiegliński, wiceprezes i członek zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. ‒ Jeżeli Ministerstwo Gospodarki mówi wyraźnie, że trzeba wzmocnić działania na rzecz małych i średnich firm, to my mówimy: my to już robimy, ale zwrócimy się ku temu jeszcze bardziej.

 

Mali i średni przedsiębiorcy zwracają jednak uwagę, że do rozwoju inwestycji w obrębie SSE potrzebne jest stworzenie bardziej elastycznych przepisów, które zniosą np. wymóg utrzymania miejsc pracy przez co najmniej trzy lata. Dla SSE z kolei wyzwaniem jest zmniejszenie dopuszczalnego prawem unijnym poziomu pomocy publicznej, której limit od 1 lipca zmalał niemal w całym kraju.

 

Na przykład dla województwa śląskiego jest to w tej chwili 25 proc. Trzeba powiedzieć: spróbuj skorzystać z tego, bo środowisko do inwestowania jest ciekawe pod względem rynku, pracy, mamy coraz bardziej wykształconą młodzież. Po drugie jest kwestia, jak w tych nowych realiach pokazywać, że nie tylko poziom pomocy publicznej jest tak bardzo istotny – mówi Andrzej Zabiegliński.

 


0.0
Tagi: SSE Katowice
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra