Agrobex Sp. z o.o. logoPodium Investment logoAluprof S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoOlivia Business Centre logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCity Space logoGTV Lighting logoFYI Commercial Consulting logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoBusiness House logoINTER-BUD logoKart Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoTétris Poland logoSpectra Development logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoVantage Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wyróżniona

Magazyn fDi, należący do Grupy Financial Times, opublikował ranking fDi Global Free Zones of the Year 2015, w którym Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) zajęła pierwsze w Europie i drugie na świecie miejsce wśród SSE.

Magazyn fDi, należący do Grupy Financial Times, opublikował ranking fDi Global Free Zones of the Year 2015, w którym Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajęła pierwsze w Europie i drugie na świecie miejsce wśród SSE. Katowicką SSE doceniono m.in. za dobre zarządzanie, obecność wykwalifikowanych pracowników oraz skuteczność w przyciąganiu nowych inwestorów. Pod uwagę wzięto także program szkolenia dualnego – K2 – umożliwiającego pracodawcom pozyskanie odpowiedniej kadry pracowniczej oraz przyczyniającego się do ekspansji szkolnictwa zawodowego na terenie województwa. Na tak wysoką pozycję w rankingu miał wpływ również dynamiczny rozwój KSSE i jej powiększenie o dodatkowe 280 ha uzbrojonych gruntów. Należy wspomnieć także, iż KSSE została uznana za najlepszą strefę w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej, drugą najlepszą strefę europejską przeznaczoną dla przedsiębiorstw z sektora MŚP. Drugą pozycję uzyskała także w kategorii najlepszych stref dla dużych organizacji.

 

fDi Global Free Zones of the Year jest zestawieniem, które wyłania najlepsze strefy ekonomiczne z całego świata. W tegorocznej edycji udział wzięło 76 podmiotów, m.in. z Emiratów Arabskich, Chin czy Stanów Zjednoczonych. Spośród nadesłanych zgłoszeń, jury nominowało zwycięzców i wiceliderów w każdym z regionów, a także wybrało najlepsze strefy w kategorii MŚP i dużych przedsiębiorstw.

 

KSSE działa od 1996 r. W I pół. br. w strefie zostało wydanych 20 zezwoleń o łącznych deklarowanych nakładach inwestycyjnych w kwocie 895 mln zł.

 


0.0
Tagi: SSE Katowice
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra