Park Project II

Czy outsourcing pobudzi deweloperów?

Polska jest nadal centrum outsourcingu. Jakie korzyści płyną z ulokowania w mieście centrów nowoczesnych usług dla biznesu?

Polska, która znajduje się w czołówce krajów będących siedzibami centrów outsourcingowych, może jeszcze bardziej skorzystać na szansie jaką daje outsourcing procesów biznesowych.

Korzyści płynące z wykorzystywania zasobów zewnętrznych są oczywiste. Poza obniżeniem kosztów, pozyskaniem zasobów których przedsiębiorstwo nie posiada na własność i obniżeniem ryzyka, rozwój outsourcingu może wpłynąć na zwiększenie podaży powierzchni komercyjnych. Im większe bowiem zapotrzebowanie na  BPO (Business Process Outsourcing) oraz KPO (Knowledge Process Outsourcing), tym większy popyt na powierzchnie dla nowo zatrudnianych pracowników i nowe siedziby centrów.

Polska jest atrakcyjna głównie ze względu na trzy czynniki: relatywnie niskie koszty, dostęp do specjalistów i rozwinięte zaplecze naukowe w najlepszych ośrodkach akademickich. We Wrocławiu planuje się budowę kompleksu West Forum (5 do 8 budynków). Łódzki Park Biznesu Teofilów (4-5 biurowców), tworzony jest dla BPO i KPO Kraków może natomiast pochwalić się 3 biurowcami built-to-suit w kompleksie Green Office.
 


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Tinkey36 :
Dobra robota. Należą się brawa!
26 września 2013 15:58
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra