Interbiuro - duży

Wiecha na Placu Zamkowym

Wiecha na biurowcu Plac Zamkowy - Business with Heritage
Symboliczne zawieszenie wiechy na biurowcu Plac Zamkowy – Business with Heritage odbyło się 3 października
Symboliczne zawieszenie wiechy na biurowcu Plac Zamkowy – Business with Heritage zakończyło realizację stanu surowego.

Realizacja biurowca Plac Zamkowy – Business with Heritage rozpoczęła się w październiku 2013 r., a pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się do budynku w I kwartale 2015 r., kiedy planowane jest zakończenie inwestycji. Obecnie wykonywane są pokrycia dachu, rozpoczęto prace elewacyjne i wykończeniowe na zewnątrz budynku, które potrwają prawdopodobnie do początku roku.

 

Do wykończenia budynku Plac Zamkowy – Business with Heritage staraliśmy się wybrać najlepsze i najszlachetniejsze materiały wykończeniowe o doskonałych parametrach technicznych, które podkreślą nowoczesny charakter biurowca, jednocześnie pozostając w harmonii z otaczającą go historyczną zabudową – zapewnia Maksymilian Marcinkowski, Prezes Senatorska Investment.

 

Przyziemie budynku zostanie pokryte wapieniem muszlowym – kamieniem, wybranym ze względu na kolorystykę i piękne uwarstwienie oraz nietypowe cięcie w poprzek bloku kamiennego, natomiast w oknach i witrynach budynku pojawi się szkło o niestandardowym, szarym zabarwieniu, dzięki któremu budynek będzie dobrze korespondował z kolorystyką pozostałych elementów elewacji. Dach Placu Zamkowego zostanie wyłożony wstępnie spatynowaną blachą, która pod wpływem warunków atmosferycznych z czasem nabierze naturalnej niebiesko-szarej patyny, co zapewni doskonałą kompozycję kolorystyczną z już spatynowanymi dachami kamienic na Starym Mieście.

 

Ponadto w budynku zostaną zastosowane kute balustrady z elementami mosiężnymi, wybrane ze względu na elegancki charakter, w celu lepszego zharmonizowania biurowca z otaczającą historyczną zabudową.

 

Plac Zamkowy – Business with Heritage oferować będzie 9500 mkw. powierzchni, z czego 4071 mkw. stanowić będą biura, a 1640 mkw. - punkty usługowe. Projekt zakłada również budowę jedynego na Starym Mieście, dwupoziomowego parkingu na 27 miejsc. Projekt powstał w Pracowni RKW Rhode Kellermann Wawrowsky. Inwestorem zastępczym jest APP - Projekt sp. z o.o., a generalnym wykonawcą - NDI SA.


0.0
Napisz pierwszy komentarz