Kinnarps nowy

EKO HB Reavis z kolejną inwestycją w Londynie

Widok na Londyn i biurowiec Gherkin
Widok na Londyn i biurowiec Gherkin
Firma HB Reavis ogłosiła zawarcie transakcji kupna kolejnej działki inwestycyjnej w centrum Londynu. Pod adresem 20 Farringdon Street powstanie nowoczesny biurowiec.

Druga inwestycja HB Reavis na brytyjskim rynku będzie 12-piętrowym budynkiem o powierzchni ok. 9300 mkw. i powstanie w miejscu opuszczonego, 10-kondygnacyjnego biurowca, niegdyś oferującego 3900 mkw. i działający na parterze pub.

 

Wydajny energetycznie budynek został zaprojektowany z myślą o certyfikacie ekologicznym BREEAM na poziomie Excellent. Obiekt będzie wyróżniał się w pełni oszkloną z trzech stron fasadą, która umożliwi podziwianie panoramy Londynu niemal z każdego pomieszczenia. Projekt zakłada, że najwyższe trzy piętra zostaną nieco cofnięte w głąb budynku, dzięki czemu na ich poziomie powstaną zewnętrzne tarasy, z których będzie roztaczał się widok na ulicę Fleet Place. Obiekt ma być gotowy w pierwszym kwartale 2017 r.

 

HB Reavis otrzymało już zgodę na realizację budynku biurowego na pozyskanej działce. W tej części miasta brakuje obecnie powierzchni biurowej klasy A, co w połączeniu z wysokim zainteresowaniem ze strony potencjalnych najemców sprawia, że poziom pustostanów jest tu stosunkowo niski. Wierzę, że doskonałe usytuowanie oraz wysoki standard realizacji projektu sprawią, że inwestycja dostarczona przez HB Reavis będzie niezwykle atrakcyjna zarówno dla tradycyjnych najemców City, poszukujących nowych siedzib, jak również dla spółek sektora technicznego i kreatywnego, które obecne są w tej okolicy od niedawna. Tym bardziej, że już w ostatnim kwartale 2018 r. uruchomiona zostanie w tej okolicy nowa stacja kolei dojazdowej Crossrail – mówi Tomaš Jurdák, Dyrektor HB Reavis UK.

 

Zakup kolejnej działki potwierdza planowaną ekspansję HB Reavis na brytyjskim rynku biurowym. Pierwsza inwestycja HB Reavis w Londynie miała miejsce w listopadzie 2013 r., kiedy to spółka kupiła plac przy 33 King William Street, na którym realizuje biurowiec 33 Central. Zgodnie z planem, ta inwestycja ma zostać ukończona w drugiej połowie 2016r.

 

Weszliśmy na londyński rynek poprzez nabycie działki przy 33 King William Street. Już wtedy zapowiadaliśmy jednak, że zamierzamy szukać dalszych możliwości rozwoju w City. Pozyskanie działki przy 20 Farringdon Street jest właśnie kontynuacją tej strategii. Cieszę się, że udało nam się kupić tak obiecujący teren inwestycyjny w okolicy, która zyskuje coraz większą popularność. Wraz z rozwojem działalności HB Reavis w Wielkiej Brytanii, stale rozbudowujemy londyński zespół, który współpracując z biurami w Europie Środkowo-Wschodniej, będzie rozwijał kluczowe elementy zintegrowanego modelu biznesowego poprzez adaptację na rynek brytyjski naszego doświadczenia zdobytego w innych krajach. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie budowy na 20 Farringdon Street. Jednocześnie w dalszym ciągu aktywnie poszukujemy kolejnych lokalizacji, które pozwolą na umocnienie naszej pozycji w Wielkiej Brytanii – komentuje Radim Římánek, członek Rady Dyrektorów Grupy HB Reavis odpowiedzialny za działalność spółki w Wielkiej Brytanii.


0.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz