Torus logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKwiaty dla biura logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTétris Poland logoINTER-BUD logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPodium Investment logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoBusiness House logoAgrobex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoRIS Kotes logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTERBIURO logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoARTSERVIS sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAluprof S.A. logoCity Space logoUNIMOR Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoSpectra Development logoOlivia Business Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

HB Reavis dostała kredyt od Všeobecná úverová banka

Metronom Business Center
Firma HB Reavis pozyskała finansowanie na budowę kompleksu biurowego Metronom Business Center
Spółka HB Reavis pozyskała finansowanie na budowę kompleksu biurowego Metronom Business Center. Wartość umowy kredytowej, podpisanej z bankiem Všeobecná úverová banka (VÚB) wynosi 51 mln euro.

Kompleks Metronom Business Center zlokalizowany jest w Pradze, nieopodal stacji metra Nové Butovice. Zakończenie realizacji, która dostarczy na rynek prawie 31 199 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A oraz 2135 mkw. powierzchni handlowo-usługowej, planowane jest na pierwszy kwartał 2015 r. Okres finansowania upływa w styczniu 2021 r.

 

Jak podaje HB Reavis, oferty na finansowanie złożyło sześć banków z Czech i Słowacji, jednak najkorzystniejsze warunki uruchomienia pierwszej transzy kredytu w fazie budowy przedstawił VÚB.

 

Biorąc pod uwagę dotychczasową długotrwałą współpracę, stabilność finansową i wiodącą pozycję HB Reavis na rynku nieruchomości w Europie Środkowej, jesteśmy przekonani, że deweloper z powodzeniem zakończy budowę i skomercjalizuje inwestycję. Umowa finansowania Metronom Business Center jest pierwszym tego typu transgranicznym przedsięwzięciem banku i Grupy HB Reavis. Dostrzegamy potencjał dalszego rozwoju wspólnych działań w podobnym zakresie i pracujemy nad kolejnymi projektami – ocenił Jozef Kausich, Członek Zarządu i Dyrektor Zarządzający Działu Bankowości Korporacyjnej w VÚB.

 

HB Reavis rozwija swoją działalność w Czechach i całej Europie Środkowej. Jej eskperci podkreślają, że banki stopniowo łagodzą warunki kredytowania inwestycji realizowanych przez doświadczonych deweloperów, co w znacznym stopniu przyczynia się do ożywienia i ustabilizowania sytuacji na rynku nieruchomości komercyjnych.


0.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra