Partner Capital Group logoWOMAK HOLDING logoKart Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTorus logoEcho Investment logoEcophon Saint-Gobain logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoAluprof S.A. logoNowy Styl Group logoGhelamco Poland logoBusiness House logoCHB14 logoINTERBIURO logoVastint Poland Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoHAVRE Sp. z o.o. logoArchicom logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoSawig Invest Group logoKwiaty dla biura logoBREMA Sp. z.o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCity Space logoALLCON INVESTMENT logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHexagon logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoTriGranit Corporation logoDorbud S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Łódź z pierwszym certyfikatem BREEAM In-Use na poziomie Excellent

Sterlinga Business Center
Sterlinga Business Center
Budynek Sterlinga Business Center (SBC) zlokalizowany przy ulicy Sterlinga 8A w Łodzi otrzymał certyfikat BREEAM In-Use International w kategoriach „Building Management” oraz „Asset” na poziomie „Excellent”.

Sterlinga Business Center jest pierwszym i jak dotąd jedynym budynkiem w Łodzi, który może pochwalić się certyfikatem BREEAM In-Use International na poziomie Doskonałym.

 

Uzyskanie przez SBC certyfikatu BREEAM In–Use na poziomie Excellent jest potwierdzeniem stosowanych przez Hines na całym świecie wysokich standardów w zakresie budowania oraz zarządzania budynkami biurowymi z dbałością o komfort najemców oraz środowisko naturalne przyznaje Przemysław Iznerowicz, Dyrektor w Hines Polska.

 

Rozwiązania, które miały wpływ na pozytywny wynik certyfikatu to przede wszystkim: zarządzanie energią i innymi mediami w budynku oparte na prośrodowiskowych rozwiązaniach technicznych, działania promujące alternatywne środki transportu (rowery, komunikacja miejska oraz car sharing), zapewnienie wysokiego komfortu dla najemców, w tym dbałość o jakość środowiska wewnętrznego, efektywne gospodarowanie odpadami, dbanie o najwyższy standard utrzymania obiektu i jego najbliższego otoczenia.

 

Większość rozwiązań z zakresu zarządzania obiektem była już stosowana w SBC, natomiast nie miała ona formy odpowiednio spisanych procedur czy dokumentów. Podczas przeprowadzania certyfikacji musieliśmy usystematyzować to, co robiliśmy od początku funkcjonowania budynku. Dzięki temu uzyskanie tak wysokiej oceny było dla nas relatywnie łatwe – mówi Tomasz Sasin, Sustainability Manager, Hines Polska.

 

Za przeprowadzenie procesu certyfikacji budynku Sterlinga Business Center odpowiadała firma WSP.

 

Sterlinga Business Center to jeden z niewielu budynków w Polsce posiadający zarówno certyfikat BREEAM New Construction, jak i BREEAM In-Use. Uzyskanie obu certyfikatów pokazuje, jak ważne jest zrównoważone podejście do budynku od projektu po użytkowanie. To właśnie decyzje na etapie projektowym, ocenione w certyfikacie New Construction, umożliwiły uzyskanie wysokiej oceny w certyfikacji BREEAM In-Use. Budynek wyposażony w proekologiczne i przyjazne użytkownikom rozwiązania nie będzie w pełni zrównoważony, jeśli nie będzie odpowiednio zarządzany, a zainstalowane nowoczesne rozwiązania nie będą wykorzystywane w odpowiedni sposób. W Sterlinga Business Center mieliśmy okazję to zweryfikować, a uzyskana podwójna ocena Excellent potwierdza wysoki poziom prośrodowiskowych, energooszczędnych i przyjaznych użytkownikom rozwiązań oraz właściwy sposób ich zarządzania – mówi Ewa Kowalska-Ocneanu, Szef Działu Zrównoważonego Rozwoju w firmie WSP.

 

Sterlinga Business Center oferuje swoim najemcom ponad 13 400 mkw. powierzchni biurowej w standardzie klasy A, rozmieszczonej na 9 kondygnacjach, a także parking dla 180 samochodów zlokalizowany na dwóch kondygnacjach podziemnych. Za projekt architektoniczny biurowca odpowiadała pracownia AHR Architects (dawniej Aedas CE), a do najemców SBC należą firmy: Philips, Takeda, Budimex, Tate & Lyle, Rule Financial oraz Sodexo. Obecnie budynek jest wynajęty w 96 proc.

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra