INTER-MAR Stanisław Marzec logoCity Space logoEcho Investment logoOmnitech Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoOnyx Business Point logoGłówka Pracuje logoPRO-INVEST S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKwiaty dla biura logoFYI Commercial Consulting logoKart Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGTV Lighting logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoArchicom logoSpectra Development logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoCOTEX Office Centre logoSchüco International Polska logoBusiness House logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoHAVRE Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoTorus logoPorto Office B Sp. z o.o. logoTétris Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logoLC Corp S.A. logoCHB14 logoUNIMOR Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Office logoOcean Plaza Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Łódź z pierwszym certyfikatem BREEAM In-Use na poziomie Excellent

Sterlinga Business Center
Sterlinga Business Center
Budynek Sterlinga Business Center (SBC) zlokalizowany przy ulicy Sterlinga 8A w Łodzi otrzymał certyfikat BREEAM In-Use International w kategoriach „Building Management” oraz „Asset” na poziomie „Excellent”.

Sterlinga Business Center jest pierwszym i jak dotąd jedynym budynkiem w Łodzi, który może pochwalić się certyfikatem BREEAM In-Use International na poziomie Doskonałym.

 

Uzyskanie przez SBC certyfikatu BREEAM In–Use na poziomie Excellent jest potwierdzeniem stosowanych przez Hines na całym świecie wysokich standardów w zakresie budowania oraz zarządzania budynkami biurowymi z dbałością o komfort najemców oraz środowisko naturalne przyznaje Przemysław Iznerowicz, Dyrektor w Hines Polska.

 

Rozwiązania, które miały wpływ na pozytywny wynik certyfikatu to przede wszystkim: zarządzanie energią i innymi mediami w budynku oparte na prośrodowiskowych rozwiązaniach technicznych, działania promujące alternatywne środki transportu (rowery, komunikacja miejska oraz car sharing), zapewnienie wysokiego komfortu dla najemców, w tym dbałość o jakość środowiska wewnętrznego, efektywne gospodarowanie odpadami, dbanie o najwyższy standard utrzymania obiektu i jego najbliższego otoczenia.

 

Większość rozwiązań z zakresu zarządzania obiektem była już stosowana w SBC, natomiast nie miała ona formy odpowiednio spisanych procedur czy dokumentów. Podczas przeprowadzania certyfikacji musieliśmy usystematyzować to, co robiliśmy od początku funkcjonowania budynku. Dzięki temu uzyskanie tak wysokiej oceny było dla nas relatywnie łatwe – mówi Tomasz Sasin, Sustainability Manager, Hines Polska.

 

Za przeprowadzenie procesu certyfikacji budynku Sterlinga Business Center odpowiadała firma WSP.

 

Sterlinga Business Center to jeden z niewielu budynków w Polsce posiadający zarówno certyfikat BREEAM New Construction, jak i BREEAM In-Use. Uzyskanie obu certyfikatów pokazuje, jak ważne jest zrównoważone podejście do budynku od projektu po użytkowanie. To właśnie decyzje na etapie projektowym, ocenione w certyfikacie New Construction, umożliwiły uzyskanie wysokiej oceny w certyfikacji BREEAM In-Use. Budynek wyposażony w proekologiczne i przyjazne użytkownikom rozwiązania nie będzie w pełni zrównoważony, jeśli nie będzie odpowiednio zarządzany, a zainstalowane nowoczesne rozwiązania nie będą wykorzystywane w odpowiedni sposób. W Sterlinga Business Center mieliśmy okazję to zweryfikować, a uzyskana podwójna ocena Excellent potwierdza wysoki poziom prośrodowiskowych, energooszczędnych i przyjaznych użytkownikom rozwiązań oraz właściwy sposób ich zarządzania – mówi Ewa Kowalska-Ocneanu, Szef Działu Zrównoważonego Rozwoju w firmie WSP.

 

Sterlinga Business Center oferuje swoim najemcom ponad 13 400 mkw. powierzchni biurowej w standardzie klasy A, rozmieszczonej na 9 kondygnacjach, a także parking dla 180 samochodów zlokalizowany na dwóch kondygnacjach podziemnych. Za projekt architektoniczny biurowca odpowiadała pracownia AHR Architects (dawniej Aedas CE), a do najemców SBC należą firmy: Philips, Takeda, Budimex, Tate & Lyle, Rule Financial oraz Sodexo. Obecnie budynek jest wynajęty w 96 proc.

Napisz pierwszy komentarz
mantra