Proton Office

Nowoczesne centrum biznesowe stolicy – Wola Center

|
Biurowiec Wola Center, źródło: Wikipedia
Wysokiej jakości przestrzeń biurowa, dopasowana do potrzeb pracowników ma coraz większe znaczenie, szczególnie w czasie pandemii. Jednym z przykładów nowoczesnego centrum biznesowego jest warszawska Wola Center.

Industrialny charakter z dużym potencjałem

Wola to popularna i modna dzielnica Warszawy – w przeszłości pełna poprzemysłowych zabudowań, dziś tętni życiem. Znajdują się tam liczne obiekty kulturalne, rozrywkowe i handlowe, osiedla mieszkaniowe, a także inwestycje typu mixed-use. W szybkim tempie rozwija się również powierzchnia biurowa na Woli. Obecnie zajmuje ona ponad 1,13 mln mkw. Jednym z wartych wymienienia obiektów jest Wola Center.
 

Wola Center – nowoczesna warszawska przestrzeń biurowa

Jest to kompleks biurowy klasy A, zlokalizowany przy ul. Przyokopowej. W jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego. Wyróżnia się nie tylko położeniem w atrakcyjnej dla inwestorów i pracowników dzielnicy, ale również dobrym skomunikowaniem z pozostałymi częściami miasta i szybkim dojazdem.

Wola Center składa się z 4 niezależnych części (A-D) o różnej ilości pięter. Posiada 12 kondygnacji naziemnych oraz 2 podziemne, gdzie utworzono parking na ponad 300 samochodów. Całkowita powierzchnia biurowa budynku wynosi 27 572 mkw. Gwarantuje on bardzo komfortowe warunki pracy – uwagę zwraca nowoczesna aranżacja oraz duża przestrzeń. Powierzchnia jednego piętra wynosi nawet 4 5000 mkw.
 

Pracownicy na pierwszym miejscu

W Wola Center dużą wagę odgrywa tzw. wellbeing, czyli dobrostan użytkowników. W trosce o ich dobre samopoczucie stworzono infrastrukturę sprzyjającą nie tylko pracy, ale również odpoczynkowi. Świadczy o tym dużą ilość zieleni, liczne ścieżki rowerowe czy bliskość Parku Wolności.

Rafał Lisak z Hines Polska tak ocenia walory Wola Center:

– Biura, będące miejscem optymalnym dla współpracy i budowania relacji w zespołach, zapewniają komfortowe warunki pracy i pozytywnie wpływają na rozwój biznesu.(…) Muszą mieć także atrakcyjne otoczenie, pozwalające m.in. na zaspokajanie prywatnych potrzeb pracowników. Wiąże się to ze zmianami na rynku, związanymi z rosnącym znaczeniem pracowników, a co za tym idzie – zwiększającym się znaczeniem spełniania ich oczekiwań, również w odniesieniu do lokalizacji i jakości siedziby firmy, a także jej otoczenia. Takie warunki zapewnia warszawska Wola, która doskonale odpowiada na zróżnicowane, często złożone oczekiwania, stająca się na naszych oczach głównym centrum biznesowym stolicy.

Firma Hines kupiła kompleks biurowy Wola Center w 2020 r. i od tego czasu udostępnia go najemcom.

– Warszawska Wola to obszar, który jest atrakcyjny zarówno dla inwestorów, firm wynajmujących przestrzenie biurowe, jak i pracowników – dodaje Rafał Lisak.


0.0
Napisz pierwszy komentarz