Assa Abloy

Silver Tower Center oficjalnie otwarty

Silver Tower Center
Oficjalnego przecięcia wstęgi, inaugurującego działalność obiektu, dokonał inwestor - Oleg Vyshniakov reprezentujący firmę Wisher Enterprise
W czwartek oficjalnie rozpoczął swoją działalność Silver Tower Center, łączący funkcje hotelowe, biurowe i handlowe.

Silver Tower Center to nowoczesny kompleks, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Głównego PKP, przy Placu Konstytucji 3 Maja. Budowa trwała dwa lata, a od 1 października br. pierwszych gości przyjmuje już znajdujący się w nim trzygwiazdkowy hotel ibis Styles Wrocław Centrum. 23 października oficjalnego przecięcia wstęgi, inaugurującego działalność całego obiektu, dokonał inwestor - Oleg Vyshniakov reprezentujący firmę Wisher Enterprise, a w uroczystym otwarciu uczestniczył m.in. Archil Khabadze, przewodniczący rządu Adżarskiej Republiki Autonomicznej w Gruzji – w gruzińskim Batumi Wisher Enterprise wybudował i zarządza hotelem Golden Palace Batumi.

 

Otwarcie Silver Tower Center jest ważnym wydarzeniem dla naszej firmy, to kolejny istotny krok w naszych biznesowych planach w Polsce i zagranicą. Wrocław to wyjątkowe miejsce, bardzo perspektywiczne i dynamicznie rozwijające się miasto, przyciągające wielu zagranicznych inwestorów. Cieszymy się, że mogliśmy tu zrealizować tak prestiżową inwestycję – mówi Oleg Vyshniakov.

 

W liczącym 14 kondygnacji obiekcie znajduje się ponad 25 000 mkw. powierzchni użytkowej, w tym 16 000 mkw. powierzchni najmu i 7500 mkw. biur rozlokowanych na 12 kondygnacjach (od 2 do 13 piętra) w niższej oraz wyższej części budynku. Wśród największych najemców biurowych jest polski oddział Luxoft, międzynarodowej firmy z branży IT, który na trzech piętrach wynajął ok. 1800 mkw.

 

Jak mówi Aleksandra Sikora, na bardzo zaawansowanym etapie są też rozmowy z innymi firmami zainteresowanymi powierzchnią biurową. Zostały podpisane listy intencyjne i trwają ustalenia dotyczące rozwiązań technologicznych oraz aranżacji przestrzeni, po zakończeniu których finalizowane będą ostateczne umowy. Wolne pozostały już tylko powierzchnie na dwóch ostatnich piętrach, z widokiem na Wrocław.

 

Od początku października br. gości przyjmuje ibis Styles Wrocław Center – trzygwiazdkowy hotel, którego design nawiązuje do Alicji w Krainie Czarów. Zadbano w nim nie tylko o charakterystyczne dla baśniowego świata kolory ścian czy specjalnie zaprojektowane meble, ale też nieprzewidywalne detale. Pokojowe wnętrza zdobi wizerunek zaczytanej Alicji, zachęcającej do pogrążenia się w lekturze i oddalenia od codzienności, z kolei biurka z nogą w kształcie klucza i ściany pełne luster skłaniają do odkrywania kolejnych hotelowych tajemnic. Jedną z nich są malutkie drzwiczki z powitalną mufinką opatrzoną napisem „Zjedz mnie”, inną – sala śniadań, gdzie nawet podczas posiłków goście mogą poczuć się jak w świecie na opak, ze stołami zawieszonymi pod sufitem.

 

Od momentu otwarcia zorganizowaliśmy kilka spotkań w naszym centrum konferencyjnym, w hotelu gościliśmy już ponad 2,5 tys. gości - mówi Anna Wierus, dyrektor hotelu ibis Styles Wrocław Centrum. Średnie obłożenie obiektu wynosi ponad 50 procent, co nas bardzo cieszy, bo przecież tak naprawdę dopiero rozwijamy naszą działalność.

 

Przed budynkiem Silver Tower Center powstał przestronny publiczny plac z zielenią i małą architekturą, na którym w sezonie letnim będą mogły funkcjonować restauracyjne ogródki. Jego wyjątkową ozdobą jest zabytkowy słup ogłoszeniowy z lat 30. XX w., starannie odrestaurowany. Został umieszczony na rogu placu, przy skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Małachowskiego, i już wkrótce powróci do swojej pierwotnej funkcji.

 

Silver Tower Center to multifunkcyjny kompleks biurowo-hotelowy, składający się z dwóch komplementarnych segmentów: 14-piętrowej części wysokiej z 12 kondygnacjami, w których znajdują się biura, oraz z 6-kondygnacyjnej części niższej. W tej drugiej mieści się hotel i centrum konferencyjne, a na parterze i kondygnacji -1 lokale handlowo-usługowe. Obiekt usytuowany jest w centrum Wrocławia, przy Placu Konstytucji 3 Maja, blisko Dworca Głównego PKP oraz dworca autobusowego. Nowoczesny budynek wyróżnia się przemyślaną, dynamiczną bryłą, dobrze wpisującą się w krajobraz miejski. Wrażenie smukłości budynku podkreśla szklana fasada, podzielona na pionowe, wyraźne profile. Projekt Silver Tower Center przygotowali architekci z Maćków Pracowni Projektowej, a zarządcą budynku jest firma Knight Frank.

 

Wisher Enterprise sp. z o.o. to firma z siedzibą główną w Kijowie, realizująca inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w Azji, w tym na Ukrainie, Łotwie, Gruzji i w Polsce. Strategia działalności biznesowej opiera się na inwestowaniu w dynamicznie rozwijające się kraje oraz różnicowaniu rodzajów inwestycji: obiektów usługowych i użyteczności publicznej, biurowców i hoteli. Na terenie Polski Wisher Enterprise zrealizował kompleks hotelowo-biurowy Silver Tower Center we Wrocławiu, a w Warszawie buduje obecnie centrum biznesowe Grzybowska 43.


0.0
Napisz pierwszy komentarz