Assa Abloy

HOCHTIEF wybuduje dla Volkswagena

Firma HOCHTIEF Polska rozpoczęła prace budowlane w ramach kontraktu podpisanego z Volkswagenem Poznań.

Projekt realizowany jest na zlecenie generalnego wykonawcy obiektu, firmy Dürr Poland Sp. z o.o. i obejmuje wybudowanie nowej lakierni Volkswagena we Wrześni. Do zadań HOCHTIEF będzie należało wykonanie głównej hali produkcyjnej, zaprojektowanej na planie prostokąta o powierzchni ponad 47 000 mkw. i wysokości dachu ok. 34 m wraz z budynkami technicznymi i socjalno-biurowymi o łącznej powierzchni ponad 9500 mkw. Inwestorem projektu jest Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

 

Zakończenie realizacji we Wrześni planowane jest na grudzień 2015 r.

 

Budowa obiektu lakierni stanowi kolejny projekt, wykonany przez poznański Oddział HOCHTIEF Polska dla Volkswagen. Dotychczas HOCHTIEF zrealizował budowę hali produkcyjno-magazynowej, wykonanie stanu surowego lakierni, rozbudowę hali montażu samochodów z częścią socjalną, budowę budynku biurowego, modernizację hali wyposażeniowej samochodów specjalistycznych, oraz budowę hali spawalni, hali montażowej oraz hali sekwencyjnej.

 

HOCHTIEF jest koncernem budowlanym, specjalizującym się w realizacji złożonych projektów infrastrukturalnych, wykonywanych również w modelach koncesyjnych. Koncern prowadzi działalność w segmentach infrastruktury transportowej, energetycznej, socjalnej/miejskiej oraz w przemyśle górniczym. HOCHTIEF osiągnął w 2013 roku przychody ze sprzedaży wysokości ponad 25 mld euro. Koncern zatrudnia blisko 71 tys. pracowników i prowadzi działalność na wszystkich znaczących rynkach świata: w tym m.in. w Australii i USA.

 

HOCHTIEF Solutions łączy obszary głównej działalności koncernu HOCHTIEF w Europie i w wybranych obszarach na świecie. Firma planuje, realizuje, buduje, obsługuje nieruchomości i projekty infrastrukturalne oraz zarządza nimi.

 

HOCHTIEF Polska jest spółką należącą do HOCHTIEF Solutions. Firma specjalizuje się w budownictwie obiektów kubaturowych i infrastrukturalnych dla inwestorów publicznych i prywatnych. Oferta firmy obejmuje realizację głównie obiektów biurowych, mieszkaniowych, przemysłowych, handlowo-rozrywkowych, jak również mostów, wiaduktów, tuneli, stadionów, portów morskich i lotniczych oraz projektów w sektorze energetycznym realizowanych w technologiach węglowych, gazowych, gazowo-parowych, termicznego przekształcania odpadów i wiatrowych. Firma prowadzi działalność na terenie całego kraju poprzez swoje oddziały i przedstawicielstwa w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Rzeszowie.


0.0
Napisz pierwszy komentarz