Proton Office

Powstanie wrocławskie centrum usług badań i rozwoju Red Embedded

Silver Tower
Silver Tower
We wrocławskim Silver Tower otworzone zostanie centrum usług badań i rozwoju firmy Red Embedded, która wynajęła w tym celu 560 mkw. w obiekcie. Ośrodek rozpocznie działalność w styczniu przyszłego roku.

We wrocławskim Silver Tower otworzone zostanie centrum usług badań i rozwoju firmy Red Embedded, która wynajęła w tym celu 560 mkw. w obiekcie. Podczas wyboru lokalizacji oraz negocjowaniu warunków najmu najemcę reprezentowała firma doradcza JLL. Dla Red Embedded liczyła się bardzo dobra lokalizacja i możliwość szybkiego uruchomienia biura – informuje Katarzyna Krokosińska, starszy konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, JLL.  

 

Centrum rozpocznie działalność na początku stycznia 2016 r. Pracować w nim będzie 40 wysoko wykwalifikowanych inżynierów. W związku z dynamicznym rozwojem firmy podjęliśmy decyzję o uruchomieniu nowego centrum badań i rozwoju. Szukaliśmy na całym świecie najbardziej obiecujących lokalizacji, z szerokim dostępem do wykwalifikowanej, doświadczonej kadry z dobrą znajomością języków obcych oraz rozwiniętą infrastrukturą – transportową i biurową. Liczyła się również bliskość kulturowa. Wrocław od początku był na liście naszych faworytów – mówi Chris Thornborrow, dyrektor generalny Red Embedded w Polsce. 

 

Red Embedded jest brytyjską firmą, która dostarcza usługi doradztwa IT w zakresie badań i rozwoju na rzecz branży telewizji cyfrowej. Obecnie, w dwóch biurach zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii i Los Angeles, zatrudnia 120 inżynierów.

 

Silver Tower Center to multifunkcyjny kompleks biurowo-hotelowo-usługowy, składający się z dwóch komplementarnych segmentów: 14-piętrowej części wysokiej z 12 kondygnacjami, w których znajdują się biura, oraz z 6-kondygnacyjnej części niższej. W tej drugiej mieści się hotel i centrum konferencyjne, a na parterze i kondygnacji -1 lokale handlowo-usługowe. Obiekt usytuowany jest w centrum Wrocławia, przy Placu Konstytucji 3 Maja, blisko Dworca Głównego PKP oraz dworca autobusowego. Projekt Silver Tower Center przygotowali architekci z Maćków Pracowni Projektowej.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz