Giant

EKO Budimex z dużym kontraktem

Business Garden Wrocław - widok z lotu ptaka
Business Garden Wrocław - widok z lotu ptaka
Firma Budimex S.A. została generalnym wykonawcą kompleksu biurowego Business Garden Wrocław, realizowanego przez spółkę Vastint Poland.

Kontrakt obejmuje budowę trzech budynków biurowych, składających się na pierwszy etap inwestycji, który dostarczy 37 000 mkw. powierzchni biurowej. Zakończenie prac zaplanowana na koniec 2016 r.

 

To druga tak ważna umowa podpisana przez nas w tym tygodniu. Pierwsza dotyczyła Business Garden w Warszawie. Dzisiaj podpisaliśmy umowę na budowę pierwszego etapu Business Garden we Wrocławiu. Jest to nasz pierwszy kontrakt z firmą Budimex. To doświadczony wykonawca i jestem przekonany, że nasz wybór okaże się trafny – komentuje Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland.

 

Business Garden Wrocław będzie zlokalizowany przy ul. Legnickiej, w sąsiedztwie centrum handlowo-rozrywkowego Magnolia i stacji kolejowej Mikołajów. Pierwsze trzy budynki kompleksu zostaną wzniesione od strony ulicy Jaworskiej. Docelowo projekt składać się będzie z ośmiu budynków biurowo-usługowych oraz hotelu, a także funkcji wspierających m.in. centrum konferencyjnego, punktów usługowych oraz ogrodem ze strefami relaksu i pracy. Łączna powierzchnia najmu wyniesie 110 000 mkw.

 

Zainstalowane w budynkach systemy oszczędzania wody i energii, kontrola środowiska wewnętrznego oraz starannie dobrane materiały budowlane spełniają założenia zrównoważonego rozwoju i zgodności z certyfikacją ekologiczną LEED. Inwestor przewiduje uzyskanie platynowego certyfikatu LEED dla wszystkich budynków biurowo-usługowych.

 

Inwestorem i deweloperem Business Garden jest spółka Vastint Poland, należąca do Inter IKEA Property Division. Projekt architektoniczny powstał w pracowni APA Wojciechowski.

 

Wrocławski kompleks jest trzecim projektem realizowanym przez firmę Vastint pod marką Business Garden w Polsce. Budowa drugiego etapu Business Garden Warszawa właśnie się rozpoczęła, a na początku 2015 roku zostanie oddany do użytku pierwszy etap Business Garden Poznań.

 

Budimex istnieje od ponad 45 lat. Obecnie, jako przedsiębiorstwo infrastrukturalno- usługowe spółka koncentruje się na rynku polskim. Jako generalny wykonawca firma działa w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej; budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego. Firma stopniowo zwiększa swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami.

 

Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu - Ferrovial. Grupa Budimex zatrudnia ponad 5 tys. osób i współpracuje rocznie z 12 tys. kontrahentów. Do Grupy Budimex należą: Budimex Nieruchomości oraz Mostostal Kraków.


0.0
Napisz pierwszy komentarz