Giant

EKO Śląski Business Park oddany do użytku. Są też najemcy

Silesia Business Park
Pierwszy budynek Silesia Business Park otrzymał oficjalne pozwolenie na użytkowanie
Pierwszy budynek Silesia Business Park otrzymał oficjalne pozwolenie na użytkowanie. Premierowa inwestycja spółki Skanska jest już wynajęta w 75 proc.

Niespełna 500 mkw. powierzchni biurowej wynajęła kancelaria prawnicza Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Kancelaria przeprowadzi się do biurowca w marcu 2015 r. Największym najemcą Silesia Business Park jest globalna firma doradcza PwC, która wynajęła dodatkowe 500 mkw. i od 15 listopada zajmuje w sumie ponad 6 800 mkw. Obecnie w kompleksie Silesia Business Park trwa realizacja budynku B. Jego oddanie do użytku zaplanowano na przełomie trzeciego i czwartego kwartału przyszłego roku.

 

Katowice są niezwykle perspektywicznym rynkiem, szczególnie pod względem rozwoju sektora usług. Potwierdza to raport ABSL, który wskazuje, że do końca przyszłego roku zatrudnienie w branży osiągnie 17 500 osób, co oznacza dwukrotny wzrost w porównaniu do stanu sprzed dwóch lat. Nowi oraz obecni inwestorzy będą potrzebowali nowoczesnych biur dostosowanych do ich potrzeb. Silesia Business Park jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie - komentuje Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. leasingu i zarządzania wartością budynków Skanska Property Poland. - Już na obecnym etapie widzimy duże zainteresowanie tym projektem i w związku z tym spodziewamy się w najbliższym czasie kolejnych umów - dodaje.

 

Silesia Business Park zlokalizowany jest kilka minut drogi od Śródmieścia Katowic, naprzeciwko największego na Śląsku centrum handlowego Silesia City Center.

 

Docelowo w kompleksie znajdą się cztery biurowce, oferujące najemcom 46 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A, po 11 500 w każdym budynku. Do dyspozycji pracowników zostanie przekazane 600 miejsc parkingowych na i pod ziemią. Budynki certyfikowane będą w systemie LEED na poziomie Gold.


0.0
Napisz pierwszy komentarz