Interbiuro - duży

Wmurowanie kamienia węgielnego pod IDEĘ

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek IDEA Przestrzeń Biznesu w Bydgoszczy, fot. bppt.pl
IDEA Przestrzeń Biznesu
Za nami uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek biurowy realizowany na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego – IDEA Przestrzeń Biznesu.

Prace przygotowawcze, polegające na opracowaniu Programu Funkcjonalno-Użytkowego oraz wniosku o dofinansowanie z biznes planem trwały od października 2013 r. W styczniu br. uzyskano prawomocną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, w kwietniu złożono wniosek o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a 30 czerwca Prezes BPPT Andrzej Półgrabski podpisał w Urzędzie Marszałkowskim umowę o dofinansowanie dla projektu pn. „Wybudowanie obiektu biurowego pod roboczą nazwą Inkubator Przedsiębiorczości”, którego realizacja współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa.

 

Nowoczesny, 6-kondygnacyjny biurowiec klasy B+ zlokalizowany będzie przy ul. Bydgoskich Przemysłowców w Bydgoszczy. Powierzchnia użytkowa obiektu wniesie 7020,8 mkw., z czego na wynajem zostanie przeznaczonych 4140,3 mkw. powierzchni biurowej. Budynek ma być oddany do użytku w październiku 2015 roku.

 

Dzisiaj spotykamy się przy jednym z 2 projektów, które są realizowane tak na prawdę z ostatnich dostępnych pieniędzy w RPO. Wiemy i często słyszymy o tym, że w Bydgoszczy brak jest powierzchni biurowych, dla odmiany deweloperzy mówią proszę bardzo jesteśmy w stanie wybudować biurowce mamy pozwolenie na budowę, mamy przygotowane place budowy ale tak na prawdę bez twardego i pewnego klienta nie rozpoczynamy tej budowy. Ten budynek ma służyć poniekąd spotkaniu się podaży z popytem - na okres zadomowienia na dobrze czy uruchomienia i podpisania z deweloperem dużego projektu. Nie chcemy w ten sposób zaburzać rynku deweloperskiego bo to nie jest trudne, uważam że rolą miejskiej spółki jest tylko szukanie tych rozwiązań przejściowych i drugi duży projekt który wkrótce stanie, już w zasadzie pewne prace zostały wykonane to budowa także bardzo oczekiwanej hali targowo-wystawienniczej w Myślęcinku i tu także Pan Prezes w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego pozyskał środki. Życzę tu spoglądam na Wykonawcę łagodnej zimy i realizacji tej inwestycji aby tak pięknie wyglądała – mówił Rafał Bruski, Prezydent Miasta Bydgoszczy.

 

Generalnym Realizatorem Inwestycji w systemie „zaprojektuj i wybuduj” jest firma Molewski Sp. z o.o. Nadzór inwestorski pełni firma ECM Group Polska S.A.

 

Kiedy 5 miesięcy temu inwestor BPPT podpisywał z nami umowę czyli z firmą Molewski z Włocławka rozpoczynaliśmy w systemie zaprojektuj wybuduj coś co dzisiaj już widzimy w rzeczywistości w realu. Powstaje obiekt który będzie miał ponad 20 m wysokości, kubaturę ponad 30 m3, powierzchnia do wynajęcia ponad 4100 m2 powierzchnia użytkowa ponad 7000 m2. Ja myślę że dzięki solidnej i owocnej współpracy w przebiegu inwestycji zarówno inwestora jak i inżyniera kontaktu, architektów i nas będziemy mogli ten obiekt oddać Państwu ten obiekt w terminie – skomentował Krzysztof Głębowski, prokurent firmy Molewski Sp. z o.o.

 

Zawsze wspominam moment pierwszej wizyty w BPPT, wszystko było porośnięte lasem nie było dróg, nie było infrastruktury i powiem szczerze, przyznaje się zawsze do tego, wtedy nie bardzo wierzyłam że w tak krótkim czasie da się zrobić tak fantastyczny teren inwestycyjny i bardzo, bardzo gratuluje. To jest dowód na to że sprawdza się strategia, że władze publiczne tak naprawdę powinny stwarzać warunki inwestorom po to żeby oni mogli się skupić na rozwoju, na tworzeniu miejsc pracy i takim fantastycznym przykładem jest ten Bydgoski Park. Dzisiejsza uroczystość jest również szalenie mi bliska dlatego, że oprócz tego że to jest piękny budynek to on ma jeszcze inne zadania ma stwarzać warunki do kontaktów dużych, małych firm do mentalingu do tego, aby one nawiązywały z sobą kontakt – mówiła pani Teresa Kamińska, Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej


0.0
Tagi: Bydgoszcz
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra