Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

Biurowiec przy Błoniach

ParkClub - wizualizacja nocna
Widok na ParkClub od strony Błoń Krakowskich
Pod koniec 2016 roku nowej powierzchni biurowej w Krakowie dostarczy inwestycja ParkClub, budowana w sąsiedztwie Oleandrów - Domu im. Józefa Piłsudskiego.

Nowy obiekt realizowany przez Prestige Property Group stanie w miejscu biurowca, w którym niegdyś mieściła się siedziba firmy PETROINFORM.NET. Prace wyburzeniowe rozpoczęły się na początku 2014 roku. Początkowo wstrzymane ze względów formalno-prawnych, ponownie ruszyły w grudniu. Obecnie zakończyła się już rozbiórka, a inwestor jest na etapie wyłaniania generalnego wykonawcy.

 

10-kondygnacyjny ParkClub zaoferuje ok. 6200 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej przeznaczonej nad wynajem. Minimalna powierzchnia biura będzie wynosiła ok. 360 mkw., a komercjalizacją inwestycji zajmuje się firma Knight Frank. Trwają już rozmowy inwestora z potencjalnymi najemcami, m.in. z międzynarodowym biurem projektowym, które jest zainteresowane zajęciem ok. 700 mkw.

 

Biurowiec klasy A będzie zlokalizowany bezpośrednio przy przystanku komunikacji miejskiej, po przeciwnej stronie Błoń Krakowskich. Zostanie wyposażony m.in. w klimatyzację z nawilżaniem powietrza, obszerne lobby wejściowe wraz z kantyną na parterze, miejsca dla rowerów w części garażowej, 3-kondygnacyjny garaż podziemny, węzły sanitarne na każdej kondygnacji biurowej, a także oddzielne wejścia do biurowej i mieszkaniowej części budynku. Komfort pracy przyszłym najemcom zapewnią wewnętrzne urządzenia techniczne gwarantujące uzyskanie certyfikatów ekologicznych oraz maksymalne doświetlenie przestrzeni.

 

Za projekt architektoniczny ParkClubu odpowiada krakowska pracownia nsMoon Studio. Charakter budynku nadają elewacje w formie dużych przeszkleń lekko odchylonych od pionu w harmonijnym układzie z elementami nieprzeziernymi o takich samych podziałach. Elementy pełne dominują w elewacji północnej i są proporcjonalnie zmniejszane na elewacjach zachodniej i wschodniej, tak, że od frontu i w „łukach elewacyjnych” znajduje się tylko część przeszklona. Część elementów szklanych fasady posiada sitodruki, które w całości tworzą zamierzony rysunek na elewacji. Dodatkowo, „wycięcia” w bryle o kształcie fragmentów okręgu, nawiązują do budynku zlokalizowanego przy ulicy Oleandry 1 („Rotunda”). Materiał ścian zewnętrznych – przeszklenia – zastosowany w większej części od strony południowej, na kondygnacjach o funkcji biurowo-usługowej, powoduje „transparentność” bryły, jako zakończenie pierzei al. 3 Maja tuż przed Parkiem Jordana – opowiada o projekcie Marcin Żurek z Prestige Property Group.

 

Koszt realizacji inwestycji wyniesie ok. 50 mln zł. Zgodnie z założonym harmonogramem, ParkClub powinien zostać oddany do użytku w IV kwartale 2016 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz