ARTSERVIS sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoArchicom logoPodium Investment logoForbo Flooring Systems Polska logoKontor logoVantage Development S.A. logoINTERBIURO logoBusiness House logoINTER-BUD logoFYI Commercial Consulting logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoTétris Poland logoCity Space logoSpectra Development logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoCOTEX Office Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Pałac Ballestremów z nową elewacją

Pałac Bellestremów, fot. Tomasz Walków, źródło: wroclaw.pl
Pałac Bellestremów, fot. Tomasz Walków, źródło: wroclaw.pl
Po dziesięciu miesiącach prac, odsłonięto odnowioną elewację XIX-wiecznego Pałacu Bellestremów przy ul. Włodkowica.

Szare przed remontem ściany zyskały piaskową barwę, odtworzono ich zdobienia i zabezpieczono odpadające fragmenty tynku. W tej chwili do końca zbliżają się prace remontowe, zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku. Trwa także instalacja wentylacji. Porządkujemy ogród – mówi Marek Miśniakiewicz, prokurent LOOK Finansowanie Inwestycji.

 

W piwnicy zabytkowego budynku znajdzie się klub muzyczny, na parterze będzie funkcjonowała restauracja z wyjściem do ogrodu, zaś wyższe kondygnacje będą przeznaczone na biura, w tym kancelarie prawne i notarialne.

 

Trwają już rozmowy z potencjalnymi nabywcami, jednak przed podpisaniem umowy nie chcę zdradzać szczegółów. Po remoncie będzie to miejsce ciekawe dla przedsiębiorców, ale też dla wrocławian. Chcemy zainstalować w ogrodzie charakterystyczny element, coś w rodzaju rzeźby. Niebawem będzie już widoczny – zapowiada Marek Miśniakiewicz.

 

Remont prowadzony pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków powinien zakończyć się w połowie lipca. Za projekt odpowiada Maćków Pracownia Projektowa.

 

W lipcu 2012 roku gmina Wrocław sprzedała pałac Ballestremów za 8,25 mln zł spółce LOOK Finansowanie Inwestycji SA. Nieruchomość znajdująca się na 20-arowej działce posiada ok. 1500 mkw. powierzchni użytkowej.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra