Tork

Belgijski deweloper stawia na Wrocław

Wrocławska Starówka
Wrocławska Starówka
Polski oddział BPI SA (grupa CFE) pod koniec 2014 roku sfinalizował zakup działki w centrum Wrocławia, gdzie planuje zrealizować inwestycję o wielkości co najmniej 22 000 mkw. powierzchni mieszkaniowej i handlowo-biurowej.

Inwestycji zlokalizowana jest na Kępie Mieszczańskiej w okolicach Starego Miasta. Ekspansja na Wrocław ma dla nas szczególne znaczenie. Przede wszystkim, jest to dla nas kolejna, po Warszawie i Gdańsku, polska aglomeracja, w której będziemy mogli zrealizować projekt w oparciu o najwyższe standardy. Chcemy, aby to miejsce było dla mieszkańców szczególnie atrakcyjne, gdzie dostęp do wszelkiego rodzaju usług, a także do rekreacji, będzie na wyciągnięcie ręki. Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja będzie wpisywać się w filozofię „nowoczesnego Wrocławia”, który w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija. Chcemy mieć w tym swój wkład i zakładamy, że efekty naszych działań będą odpowiadały potrzebom mieszkańców mówi dyrektor ds. rozwoju w grupie CFE, Frederik Lesire.

 

Przedsiębiorstwo BPI Polska na krajowym rynku obecne jest od 2009 roku i ma już w swoim portfolio takie realizacje, jak dwa etapy kompleksu mieszkaniowo-usługowego „Cztery Oceany” w Gdańsku oraz osiedle „Wola Tarasy” w Warszawie. Za wrocławski projekt odpowiadać będą firmy Apsys, SUD Polska oraz AP Szczepaniak. Rolę generalnego wykonawcy będzie pełnić CFE Polska.

 

Spółka, wchodząca w skład CFE Polska, należy do belgijskiej grupy CFE o blisko 130-letniej historii, w ramach której funkcjonują działy dedykowane takim dziedzinom jak: PPP, nieruchomości, budownictwo, multitechnika i infrastruktura morska. Spółka odpowiada za kompleksową realizację projektów budowlanych sektora mieszkaniowego oraz biurowego.

 

Grupa CFE działa w skali światowej, będąc szczególnie aktywną w zakresie prac głębinowych, realizowanych przez jednego z liderów branży – DEME. CFE jest notowana na Giełdzie Brukselskiej, a pakiet większościowy (60,40 proc.) należy do spółki Ackermans & van Haaren.


0.0
Tagi: Wrocław
Napisz pierwszy komentarz