Nowy Styl Group logoGłówka Pracuje logoLC Corp S.A. logoOlivia Business Centre logoKwiaty dla biura logoPRO-INVEST S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCity Office logoTorus logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAluprof S.A. logoTétris Poland logoSpectra Development logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArchicom logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoKart Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoGTV Lighting logoHAVRE Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCHB14 logoSchüco International Polska logoGhelamco Poland logoOnyx Business Point logoEcho Investment logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTERBIURO logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Belgijski deweloper stawia na Wrocław

Wrocławska Starówka
Wrocławska Starówka
Polski oddział BPI SA (grupa CFE) pod koniec 2014 roku sfinalizował zakup działki w centrum Wrocławia, gdzie planuje zrealizować inwestycję o wielkości co najmniej 22 000 mkw. powierzchni mieszkaniowej i handlowo-biurowej.

Inwestycji zlokalizowana jest na Kępie Mieszczańskiej w okolicach Starego Miasta. Ekspansja na Wrocław ma dla nas szczególne znaczenie. Przede wszystkim, jest to dla nas kolejna, po Warszawie i Gdańsku, polska aglomeracja, w której będziemy mogli zrealizować projekt w oparciu o najwyższe standardy. Chcemy, aby to miejsce było dla mieszkańców szczególnie atrakcyjne, gdzie dostęp do wszelkiego rodzaju usług, a także do rekreacji, będzie na wyciągnięcie ręki. Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja będzie wpisywać się w filozofię „nowoczesnego Wrocławia”, który w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija. Chcemy mieć w tym swój wkład i zakładamy, że efekty naszych działań będą odpowiadały potrzebom mieszkańców mówi dyrektor ds. rozwoju w grupie CFE, Frederik Lesire.

 

Przedsiębiorstwo BPI Polska na krajowym rynku obecne jest od 2009 roku i ma już w swoim portfolio takie realizacje, jak dwa etapy kompleksu mieszkaniowo-usługowego „Cztery Oceany” w Gdańsku oraz osiedle „Wola Tarasy” w Warszawie. Za wrocławski projekt odpowiadać będą firmy Apsys, SUD Polska oraz AP Szczepaniak. Rolę generalnego wykonawcy będzie pełnić CFE Polska.

 

Spółka, wchodząca w skład CFE Polska, należy do belgijskiej grupy CFE o blisko 130-letniej historii, w ramach której funkcjonują działy dedykowane takim dziedzinom jak: PPP, nieruchomości, budownictwo, multitechnika i infrastruktura morska. Spółka odpowiada za kompleksową realizację projektów budowlanych sektora mieszkaniowego oraz biurowego.

 

Grupa CFE działa w skali światowej, będąc szczególnie aktywną w zakresie prac głębinowych, realizowanych przez jednego z liderów branży – DEME. CFE jest notowana na Giełdzie Brukselskiej, a pakiet większościowy (60,40 proc.) należy do spółki Ackermans & van Haaren.

Tagi: Wrocław
Napisz pierwszy komentarz
mantra