bcb wrzesień 2020

EKO Wstęga przecięta

Przecięcie wstęgi podczas uroczystości otwarcia Silesia Business Park
Silesia Business Park powstał dokładnie w 343 dni, czyli 8232 godziny
17 lutego Skanska Property Poland oficjalnie otworzyła pierwszy z czterech budynków, należących do kompleksu Silesia Business Park w Katowicach.

Pierwsza inwestycja tego dewelopera w stolicy Górnego Śląska została już wynajęta w 79 proc. Powstający przy ul. Chrzanowskiej kompleks Silesia Business Park stał się siedzibą m.in. firmy doradczej PwC – 6800 mkw. W gronie najemców znalazły się również kancelaria prawnicza Sołtysiński Kawecki & Szlęzak oraz lokalne oddziały Skanska. W grudniu nową umowę – na około 890 mkw. podpisało Centrum Medyczne Enel-Med.

 

Katowice są bardzo wysoko oceniane w międzynarodowych rankingach. Według fDi Magazine to najlepsze miasto regionu Europy Środkowo-Wschodniej pod względem strategii przyciągania zagranicznych inwestycji. Katowice są też na drugim miejscu wśród dużych miast w Europie - przed Monachium czy Lizboną. Widzimy to obserwując aktywność najemców. Sukces pierwszego budynku i duże zainteresowanie drugim sprawia, że z optymizmem patrzymy na start kolejnych etapów, które zaoferują łącznie 24 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej – podkreśla Mariusz Krzak, dyrektor regionu Skanska Property Poland.

 

Od sierpnia 2014 roku trwają prace na budowie drugiego obiektu wchodzącego w skład Silesia Business Park. Ich zakończenie planowane jest na przełomie drugiego i trzeciego kwartału br.

 

Każdy z budynków Silesia Business Park dostarczy12 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w ramach 12 kondygnacji naziemnych. W kompleksie znajdzie się łącznie 600 miejsc pstojowych, a także parkingi dla rowerów i punkty do ładowania aut elektrycznych. Biurowce będą certyfikowane w systemie LEED na poziomie Gold, na co wpływa m.in. zastosowanie szczędnego w ekspolatacji i przyjaznego dla pracowników bardzo dobrego dostępu do światła dziennego i świeżego powietrza.

 

Zespół Skanska wyliczył, że pierwszy budynek Silesia Business Park powstał dokładnie w 343 dni, czyli w 8232 godziny. Wysokość budynku od poziomu garaży wynosi 52 m. Lśniąca, charakterystyczna elewacja, nazwana „tiramisu”, składa się z 26 pasków - 13 czarnych, 5 złotych, 8 białych. Do budowy wykorzystano ponad 700 ton stali zbrojeniowej i 4500 metrów sześciennych betonu.

 

Projekt Silesia Business Park powstał w pracowni architektonicznej Medusa Group. Generalnym wykonawcą jest Skanska SA, a za komercjalizację powierzchni odpowiada Skanska Property Poland.


0.0
Napisz pierwszy komentarz