Dom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCity Space logoKontor logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoOlivia Business Centre logoPodium Investment logoArchicom logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTétris Poland logoARTSERVIS sp. z o.o. logoSpectra Development logoBusiness House logoINTERBIURO logoVantage Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoForbo Flooring Systems Polska logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoTorus logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAgrobex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Plan miasta nie wypalił

W połowie listopada minął termin rozpoczęcia na Wyspie Spichrzów wspólnej inwestycji Gdańska i Polnordu.

W połowie listopada minął termin, w którym Gdańsk i Polnord miały rozpocząć realizację wspólnej inwestycji. Wyspa Spichrzów póki co nie zmieni swojego oblicza, bo jeszcze przed terminem strony rozstały się – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Sprawa pełna jest niepewności. Najważniejszą jest kwestia zatrzymania wpłaconego przez Polnord wadium o wysokości 0,5 mln zł. Władze nie wiedzą także, jaki efekt przyniosą rozmowy z Hossą – drugą firmą, która weszła do ostatniego etapu konkursu. Póki co do efektów negocjacji podchodzą bardzo sceptycznie. Kłopotu sprawiły, że w odniesieniu do koncepcji całkowitego zagospodarowania wyspy magistrat radzi uzbroić się w cierpliwość. Zapowiada natomiast, że na wiosnę rozpoczną się warte 20 mln zł prace przy nabrzeżach.

Bez medialnego zamieszania toczą się natomiast prace w południowej części wyspy, pomijanej dotąd w planach inwestycyjnych. Wszystkie prowadzone projekty powstały jako prywatne przedsięwzięcia. Zrealizowano tam już m.in. hotel Qubus, trwa budowa osiedla Aura Island i inwestycji Chmielna Park. W planach jest wzniesienie biurowca na rogu ul. Chmielnej i Podwala – wylicza dziennik.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra