bcb wrzesień 2020

EKO Wmurowano kamień węgielny pod Atrium 2

Zakończenie budowy i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie budynku Atrium 2 planowane jest na przełom I i II kwartału 2016 r.
Atrium 2
Skanska Property Poland wmurowała kamień węgielny pod swoją nową, warszawską inwestycję. Zakończenie budowy Atrium 2 planowane jest na przełom I i II kwartału 2016 r.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod powstającym w centrum biznesowym Warszawy obiektem biurowym Atrium 2 odbyło się 17 kwietnia. Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele Skanska Property Poland – inwestora projektu oraz władz miejskich. Akt erekcyjny został podpisany przez Michała Olszewskiego – Wiceprezydenta m.st. Warszawy, Marka Sitarskiego – Zastępcę Burmistrza Woli, Katarzynę Zawodną – prezes Skanska Property Poland, Krzysztofa Andrulewicza – prezesa Skanska S.A. oraz Andrzeja Michalika i Borysa Juraszyńskiego – przedstawicieli PRC Architekci.

 

Budynek Atrium 2 dostarczy na warszawski rynek około 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Zlokalizowany w centrum warszawy obiekt będzie miał 15 kondygnacji naziemnych i 4 podziemne. Na parkingu mieszczącym 125 samochodów znajdą się również miejsca dla rowerów i szatnie z prysznicami dla rowerzystów. Zakończenie budowy i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie planowane jest na przełom I i II kwartału 2016 r.

 

Inwestycja została zaprojektowana tak, aby dać maksymalny komfort najemcom i ich pracownikom. Na każdym z pięter znajdą się loggie, co wyróżni nasz budynek spośród wszystkich obecnie realizowanych w centrum miasta. Pełne przeszklenia o wysokości ok. 270 cm zapewnią bardzo dobry dostęp do światła dziennego. Oferowane przez nas elastyczne powierzchnie biurowe o regularnym kształcie pozwolą na komfortowy podział każdego z pięter nawet między kilku najemców komentuje Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

 

Parterową elewację Atrium 2 ozdobi wzór imitujący mozaikę ułożoną z tzw. „warszawskich gorsecików”. Wygrawerowany na fasadzie motyw będzie nawiązywał do architektury modernizmu. W tym okresie wiele kamienicznych posadzek czy frontów było ozdobionych terakotowymi płytkami z charakterystycznym wcięciem, któremu zawdzięczały swoją nazwę. Dzięki temu klasycznemu, lecz coraz rzadziej spotykanemu elementowi architektury lat trzydziestych XX wieku, nie tylko elewacja samego budynku, ale także jego otoczenie zyska nowy i przyjazny charakter mówią przedstawiciele Skanska.

 

Budynek jest przygotowywany zgodnie z ideą Workplaces by Skanska – według wysokich standardów zrównoważonego budownictwa, co potwierdza precertyfikacja na poziomie LEED Platinum. Wśród rozwiązań, które pozytywnie wpłyną na komfort pracy w budynku znajdą się m.in. system wentylacji dostarczający więcej świeżego powietrza, klimatyzacja oparta o belki chłodzące, przez to gwarantująca niską emisję hałasu i brak uczucia przeciągu oraz możliwość regulacji temperatury w wielu wydzielonych strefach. Dodatkowo, nowoczesny system DayLight Control dostosuje natężenie oświetlenia do ilości światła słonecznego. Pod względem oszczędności projekt zapewni ponad 50% redukcji zużycia wody oraz ponad 30% energii w stosunku do norm lokalnych.

 

Pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się do budynku na przełomie I i II kwartału 2016 roku. Za komercjalizację powierzchni odpowiada Skanska Property Poland, zaś generalnym wykonawcą jest Skanska S.A. Projekt architektoniczny powstał w pracowni PRC Architekci. Projekt konstrukcji i instalacji został przygotowany przez BuroHappold.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz