Centrum Techniki Okrętowej S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPorto Office B Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCHB14 logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTorus logoCity Space logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoLobos Nieruchomości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSpectra Development logoOmnitech Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoUNIMOR Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGTV Lighting logoNowy Styl Group logoEcho Investment logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTERBIURO logoKwiaty dla biura logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoGłówka Pracuje logoAluprof S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCity Office logoCOTEX Office Centre logoOlivia Business Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoSchüco International Polska logoKart Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoArchicom logoBusiness House logoOnyx Business Point logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

W Toruniu wybudują nowy sąd

Jedna z dotychczasowych siedzib Sądu Rejonowego w Toruniu, znajdująca się przy ul. Młodzieżowej 31
Jedna z dotychczasowych siedzib Sądu Rejonowego w Toruniu, znajdująca się przy ul. Młodzieżowej 31
Rozpoczęto procedurę budowy nowego budynku Sądu Rejonowego, jaki powstanie w Toruniu przy placu Zwycięstwa.

W listopadzie 2014 roku działka znajdująca się w obrębie placu Zwycięstwa przeszła na własność skarbu państwa, zaś jej trwałym zarządcą, na mocy decyzji z lutego 2015 r., został Sąd Rejonowy w Toruniu. Od wielu lat rozmawialiśmy w Toruniu o kwestii wybudowania nowego obiektu dla Sądu Rejonowego. To jest doskonały moment do tego, żeby podjąć decyzję o rozpoczęciu inwestycji – poinformował 27 kwietnia w Urzędzie Miasta Torunia Grzegorz Karpiński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. – Przegląd finansów ministra sprawiedliwości pozwolił na podjęcie pewnych decyzji – dodał.

 

W nowym gmachu, w którym znajdzie się co najmniej 11 000 mkw. będą mieściły się rozproszone dotychczas wszystkie wydziały i agendy Sądu Rejonowego w Toruniu. Jerzy Kozdroń, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości zapewnił, że pierwsze środki na inwestycję zostaną uruchomione jeszcze w 2015 r. Deklarujemy współpracę z Sądem Okręgowym, który będzie inwestorem. Służymy pomocą w zakresie prowadzenia procesu inwestycyjnego, w tym postępowania konkursowego, które wyłoni projektanta. Jesteśmy jako miasto gotowi być partnerami, pomagać i współpracować – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

 

Nadal trwa postępowanie w sprawie wypowiedzenia umowy dzierżawy kilkusetmetrowego fragmentu terenu, kontynuowana jest też procedura dyslokacji Zespołu Pomnikowego Polskich Artylerzystów, który z placu Zwycięstwa zostanie przeniesiony na skwer zieleni na Placu Towarzystwa Miłośników Torunia. Pierwszym założonym terminem zakończenia realizacji obiektu jest rok 2018. Data ta może jednak ulec jeszcze zmianie, w zależności od rozstrzygnięć przetargowych, projektowania, a także uzyskiwania decyzji i pozwoleń.

 

Tagi: Toruń
Napisz pierwszy komentarz
mantra