Podium Investment logoCity Space logoOlivia Business Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoGTV Lighting logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVantage Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoSpectra Development logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoDEVCO Sp. z.o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoTorus logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoBusiness House logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoNowy Styl Group logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAluprof S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoRIS Kotes logoVastint Poland Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoINTERBIURO logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

W Krakowie rośnie zielony biurowiec

Green Office Center - wizualizacja
Obiekt charakteryzuje się przeszkloną elewacją w formie aluminiowych, pionowych „żyletek”, nawiązującą do funkcjonalnego modernizmu
Na krakowskim Podgórzu trwa budowa Green Office Center – nowoczesnego biurowca należącego do firmy Havre.

Na placu budowy zlokalizowanym przy ul. Walerego Sławka w Krakowie w szybkim tempie i zgodnie z harmonogramem postępuje realizacja nowoczesnego biurowca klasy A Green Office Center. Gotowa jest już kondygnacja podziemna, ukończono szkielet konstrukcji dwóch kondygnacji naziemnych, a roboty objęły kolejne piętro. Przewidziany termin realizacji inwestycji przypada na koniec IV kwartału 2015 r., zaś powierzchnie gotowe na przyjęcie najemców będą w listopadzie 2015 r.

 

Za architekturę Green Office Center odpowiada Biuro Projektowe INDO. Obiekt charakteryzuje się przeszkloną elewacją w formie aluminiowych, pionowych „żyletek”, nawiązującą do funkcjonalnego modernizmu i doskonale komponującą się z otoczeniem jako jego dominanta. Zastosowane rozwiązania pozwolą zachować dobre nasłonecznienie wnętrz biurowca, a jednocześnie ochronią jego użytkowników przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

 

Green Office Center będzie wyróżniał się nie tylko ciekawą i funkcjonalną architekturą, ale też licznymi, zastosowanymi w nim najnowszymi technologiami, w tym rozwiązaniami zgodnymi z ideą zrównoważonego budownictwa. Inwestor przewidział m.in. systemowe metody ograniczenia zużycia energii, nowoczesną wentylację i klimatyzację, system pozwalający na wydajną wymianę powierza oraz utrzymanie właściwej wilgotności powietrza, oświetlenie LED, szybkobieżne windy, monitoring, system kontroli dostępu, sygnalizację włamania i pożaru, a także miejsca ładowania samochodów elektrycznych i stanowiska dla rowerów wraz z prysznicami i szatniami dla ich właścicieli. W obiekcie pojawią się ponadto przestronny hol, kantyna, liczne miejsca parkingowe, zaś na szczycie budynku przewidziano taras widokowy dostępny dla wszystkich najemców.

 

Firmy, które zdecydują się na najem powierzchni oferowanej przez G. O. Center będą miały dużą swobodę w zakresie kształtowania i aranżowania zajmowanych powierzchni – zarówno dużych open space'ów, jak i kameralnych biur. W ośmiokondygnacyjnym budynku znajdzie się 6657 mkw. powierzchni całkowitej, w tym 4670 mkw. przestrzeni biurowej.

 


0.0
Tagi: Havre
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra