Giant

Polska mapa biurowców – Kraków

|
Bronowice Business Center 9
Szukasz biura w Krakowie? Oto obiekty znajdujące się w stolicy Małopolski, które oferują nowoczesną powierzchnię biurową.

Liczba nowoczesnych biurowców wzrasta we wszystkich miastach Polski. Spacerując wiosną po mieście możemy podziwiać nie tylko budzącą się do życia roślinność, ale także swoisty „rozkwit” obiektów biurowych. Przedstawiamy niektóre z krakowskich inwestycji oferujących nowoczesną powierzchnię biurową. 

 

Bronowice Business Center 9

 

Bronowice Business Center to kompleks składający się z 3 nowoczesnych budynków biurowo-usługowych klasy A o łącznej powierzchni ponad 26 000 mkw. Znajduje się on przy ul. Jasnogórskiej, w północno-zachodniej części Krakowa. Jedną z części tego kompleksu stanowi inwestycja Bronowice Business Center 9. Ten 5-kondygnacyjny biurowiec oferuje 12 000 mkw. powierzchni klasy A. Do zalet obiektu należy lokalizacja (ul. Jasnogórska stanowi ważny element sieci komunikacyjnej Krakowa), a także wysokie i przestronne pomieszczenia o dużym potencjale aranżacyjnym i dostępie do dużej ilości światła dziennego. Biurowiec cechuje się także nowoczesną architekturą. Jego forma jest prosta i jednorodna z wyraźnie zaakcentowanymi wejściami. Obiekt realizowany jest przez spółkę MIX Biura

 

CHB14

 

Już wkrótce na przyjęcie najemców gotowy będzie biurowiec CHB14. Budynek ten powstaje w dynamicznie rozwijającej się części Krakowa, tj. przy ul. Christo Botewa 14. Lokalizacja stanowi jeden z atutów obiektu, ponieważ umożliwia ona sprawny dojazd z różnych części Krakowa, zarówno własnymi środkami transportu, jak i komunikacją miejską. Biurowiec znajduje się blisko węzła Bieżanów na autostradzie A4 co zapewnia świetne połączenie komunikacyjne z Polską południową. CHB14 na piętrach od 1 do 5 oferuje najemcom łącznie około 4213 mkw. powierzchni biurowej. Z kolei na parterze budynku, poza reprezentacyjnym lobby, znajduje się powierzchnia do wynajęcia z przeznaczeniem na lokal gastronomiczny oraz na lokal handlowo/usługowy. Do dyspozycji najemców przeznaczony jest też wielostanowiskowy podziemny garaż. 

 

Green Office Center

 

W ubiegłym roku przy ul. Walerego Sławka zakończyła się budowa biurowca Green Office Center (G.O. Center). Obiekt powstał w pobliżu kompleksu Bonarka for Business. Ten należący do Grupy Havre budynek oferuje 4670 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Ma on 7 kondygnacji naziemnych i jedną podziemną, w której znajduje się garaż. Typowa wielkość piętra wynosi 676 mkw. powierzchni użytkowej zaprojektowanej w systemie open space, z możliwością przystosowania jej do dowolnej aranżacji w zależności od potrzeb klienta. Green Office Center wyróżnia się przeszkloną elewacją w formie aluminiowych, pionowych „żyletek”, która nawiązuje do funkcjonalnego modernizmu. Za projekt obiektu odpowiada Biuro Projektowe INDO. Biurowiec nie tylko posiada ciekawą architekturę, ale również zostały w nim zastosowane liczne rozwiązania zgodne z ideą zrównoważonego budownictwa. 

 

Kalwaryjska 33

 

W br. do użytku zostanie oddany budynek biurowo-usługowy Kalwaryjska 33. Obiekt znajduje się w jednej z mocno rozwijających się dzielnic Krakowa – Podgórzu. Biurowiec zaoferuje ok. 3550 mkw. całkowitej powierzchni najmu. Będzie składał się on z pięciu naziemnych kondygnacji i jednej podziemnej. Biurowiec powstał w miejscu, w którym niegdyś znajdował się sklep ogrodniczy. Przeszłość działki zainspirowała twórców projektu inwestycji Kalwaryjska 33 do tego, by motywem przewodnim uczynić zieleń. Centralnym punktem budynku będzie drzewo rozpościerające się przez wszystkie kondygnacje obiektu. Roślin nie zabraknie także na każdym z pięter biurowca (pojawią się np. kwiaty w donicach czy atrium z żywo zieloną ścianą). 

 

Moon Office

 

W centrum Krakowa, przy rondzie Rondzie Grunwaldzkim znajduje się biurowiec Moon Office. Obiekt powstaje zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa. Zastosowane będą w nim ekologiczne i oszczędne rozwiązania eksploatacyjne. Obiekt zaoferuje także miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych oraz miejsca postojowe i szereg udogodnień dla rowerzystów. Potwierdzeniem wysokiej jakości budynku jest certyfikat LEED Platinum. Każde piętro biurowca zaoferuje powierzchnię od 900 mkw. do 1123 mkw., co pozwoli najemcom na dowolność w zakresie dalszych podziałów, aranżacji wnętrzarskich czy rozwiązań funkcjonalnych. Elementem wyróżniającym obiekt Moon Office, a jednocześnie estetycznym zwieńczeniem całości będzie pokryty naturalną roślinnością dach. 

 

  • 1
  • 2

0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Andrzej :
I gdzie ta mapa?
23 września 2021 14:20