PRO-INVEST S.A. logoOlivia Business Centre logoOmnitech Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoLobos Nieruchomości logoHexagon logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPartner Capital Group logoSchüco International Polska logoEcho Investment logoEcophon Saint-Gobain logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoCity Space logoAluprof S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCOTEX Office Centre logoGhelamco Poland logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTorus logoTriGranit Corporation logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoPorto Office B Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoINTERBIURO logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKart Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoSawig Invest Group logoCHB14 logoALLCON INVESTMENT logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoBusiness House logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Rozbudowa łódzkiej Faktorii

Faktoria Centrum Biznesowe, fot. faktoria.lodz.pl
Faktoria Centrum Biznesowe, fot. faktoria.lodz.pl
Prace związane z rozbudową Centrum Biznesowego Faktoria są niemal na ukończeniu. Nowo wybudowany obiekt zaoferuje 525 mkw. powierzchni biurowej, co zwiększy cały metraż kompleksu do ponad 3 300 mkw.

Rozbudowa Centrum Biznesowego Faktoria, zlokalizowanego przy ulicy Dowborczyków w Łodzi, została rozpoczęta w 2014 roku, jako odpowiedz na rosnący popyt w zakresie powierzchni biurowych na łódzkim rynku. Nowa część Faktorii jest ukończona w 90 proc., a planowany termin jej oddania do użytku to II i III kwartał 2015 roku.

 

Powstające budynki biurowe nawiązują stylem architektonicznym do zabudowy fabrycznej, będącej nieodłącznym elementem architektury miasta Łodzi. Nowa część Faktorii, zaprojektowana przez pracownię projektową G3 Architekci jest połączeniem nowoczesności z fabrykanckim stylem. Potencjalny najemca będzie miał do dyspozycji moduły biurowe od 60 mkw. do 175 mkw. z możliwością dowolnej aranżacji przestrzeni. Powierzchnia biurowa typu open space zostanie wyposażona w m.in. podwieszane sufity, systemy telekomunikacyjne, klimatyzacje, a także monitoring. Ponadto, w budowanym obiekcie znajdą się sale szkoleniowo-konferencyjne, restauracja, a także parking.

 

Centrum Biznesowe Faktoria zostało utworzone w 2002 roku w budynkach starej fabryki Motorów Henryka Wagnera. Nieruchomości, w których znajduje się obiekt, zostały zakupione przez spółkę FAKTORIA w 2000 roku, a następnie zmodernizowane oraz odrestaurowane w stylu architektury fabrykanckiej. Dziewięć lat później kompleks został odkupiony przez o firmę P.H.U. STANLEY.

 

Centrum Biznesowe Faktoria zlokalizowane jest w samym sercu Łodzi, w bliskim sąsiedztwie Dworca Fabrycznego oraz ulicy Piotrkowskiej, co przyczynia się do wzrostu atrakcyjności tego miejsca w oczach potencjalnego najemcy.  

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra