COTEX Office Centre logoOlivia Business Centre logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGłówka Pracuje logoSchüco International Polska logoINTERBIURO logoOmnitech Sp. z o.o. logoCity Space logoUNIMOR Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGhelamco Poland logoPorto Office B Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoLobos Nieruchomości logoCity Office logoKart Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoAluprof S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTétris Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCHB14 logoOnyx Business Point logoBusiness House logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGTV Lighting logoKwiaty dla biura logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoEcho Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Rozbudowa łódzkiej Faktorii

Faktoria Centrum Biznesowe, fot. faktoria.lodz.pl
Faktoria Centrum Biznesowe, fot. faktoria.lodz.pl
Prace związane z rozbudową Centrum Biznesowego Faktoria są niemal na ukończeniu. Nowo wybudowany obiekt zaoferuje 525 mkw. powierzchni biurowej, co zwiększy cały metraż kompleksu do ponad 3 300 mkw.

Rozbudowa Centrum Biznesowego Faktoria, zlokalizowanego przy ulicy Dowborczyków w Łodzi, została rozpoczęta w 2014 roku, jako odpowiedz na rosnący popyt w zakresie powierzchni biurowych na łódzkim rynku. Nowa część Faktorii jest ukończona w 90 proc., a planowany termin jej oddania do użytku to II i III kwartał 2015 roku.

 

Powstające budynki biurowe nawiązują stylem architektonicznym do zabudowy fabrycznej, będącej nieodłącznym elementem architektury miasta Łodzi. Nowa część Faktorii, zaprojektowana przez pracownię projektową G3 Architekci jest połączeniem nowoczesności z fabrykanckim stylem. Potencjalny najemca będzie miał do dyspozycji moduły biurowe od 60 mkw. do 175 mkw. z możliwością dowolnej aranżacji przestrzeni. Powierzchnia biurowa typu open space zostanie wyposażona w m.in. podwieszane sufity, systemy telekomunikacyjne, klimatyzacje, a także monitoring. Ponadto, w budowanym obiekcie znajdą się sale szkoleniowo-konferencyjne, restauracja, a także parking.

 

Centrum Biznesowe Faktoria zostało utworzone w 2002 roku w budynkach starej fabryki Motorów Henryka Wagnera. Nieruchomości, w których znajduje się obiekt, zostały zakupione przez spółkę FAKTORIA w 2000 roku, a następnie zmodernizowane oraz odrestaurowane w stylu architektury fabrykanckiej. Dziewięć lat później kompleks został odkupiony przez o firmę P.H.U. STANLEY.

 

Centrum Biznesowe Faktoria zlokalizowane jest w samym sercu Łodzi, w bliskim sąsiedztwie Dworca Fabrycznego oraz ulicy Piotrkowskiej, co przyczynia się do wzrostu atrakcyjności tego miejsca w oczach potencjalnego najemcy.  

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra