Dorbud S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoOnyx Business Point logoINTERBIURO logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoLC Corp S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoLobos Nieruchomości logoGhelamco Poland logoKart Sp. z o.o. logoArchicom logoEcho Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCOTEX Office Centre logoKwiaty dla biura logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoOlivia Business Centre logoPRO-INVEST S.A. logoCHB14 logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoBusiness House logoPartner Capital Group logoSpectra Development logoSchüco International Polska logoOmnitech Sp. z o.o. logoTorus logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoCity Space logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Rozbudowa łódzkiej Faktorii

Faktoria Centrum Biznesowe, fot. faktoria.lodz.pl
Faktoria Centrum Biznesowe, fot. faktoria.lodz.pl
Prace związane z rozbudową Centrum Biznesowego Faktoria są niemal na ukończeniu. Nowo wybudowany obiekt zaoferuje 525 mkw. powierzchni biurowej, co zwiększy cały metraż kompleksu do ponad 3 300 mkw.

Rozbudowa Centrum Biznesowego Faktoria, zlokalizowanego przy ulicy Dowborczyków w Łodzi, została rozpoczęta w 2014 roku, jako odpowiedz na rosnący popyt w zakresie powierzchni biurowych na łódzkim rynku. Nowa część Faktorii jest ukończona w 90 proc., a planowany termin jej oddania do użytku to II i III kwartał 2015 roku.

 

Powstające budynki biurowe nawiązują stylem architektonicznym do zabudowy fabrycznej, będącej nieodłącznym elementem architektury miasta Łodzi. Nowa część Faktorii, zaprojektowana przez pracownię projektową G3 Architekci jest połączeniem nowoczesności z fabrykanckim stylem. Potencjalny najemca będzie miał do dyspozycji moduły biurowe od 60 mkw. do 175 mkw. z możliwością dowolnej aranżacji przestrzeni. Powierzchnia biurowa typu open space zostanie wyposażona w m.in. podwieszane sufity, systemy telekomunikacyjne, klimatyzacje, a także monitoring. Ponadto, w budowanym obiekcie znajdą się sale szkoleniowo-konferencyjne, restauracja, a także parking.

 

Centrum Biznesowe Faktoria zostało utworzone w 2002 roku w budynkach starej fabryki Motorów Henryka Wagnera. Nieruchomości, w których znajduje się obiekt, zostały zakupione przez spółkę FAKTORIA w 2000 roku, a następnie zmodernizowane oraz odrestaurowane w stylu architektury fabrykanckiej. Dziewięć lat później kompleks został odkupiony przez o firmę P.H.U. STANLEY.

 

Centrum Biznesowe Faktoria zlokalizowane jest w samym sercu Łodzi, w bliskim sąsiedztwie Dworca Fabrycznego oraz ulicy Piotrkowskiej, co przyczynia się do wzrostu atrakcyjności tego miejsca w oczach potencjalnego najemcy.  

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra