PGE Narodowy

Wrocław – wielofunkcyjna inwestycja i2 Development

Bulwar Staromiejski, wiz. i2 Development
Bulwar Staromiejski, wiz. i2 Development
Firma i2 Development przedstawiła plan zagospodarowania terenu zakupionego w 2014 r. W Bulwarze Staromiejskim powstaną biura, mieszkania i tereny rekreacyjne.

Spółka i2 Development przedstawiła plany zagospodarowania ponad 2,5 hektarowego terenu w ścisłym centrum Wrocławia – 14 budynków, w większości odrestaurowanych zabytków, deweloper przeznaczy na cele mieszkaniowe (19 640 mkw.) i komercyjne (9179 mkw. powierzchni biurowo-usługowej, w tym 3369 mkw. rozmieszczonych w dwóch budynkach biurowo-usługowych: Nowy Alexanderhaus: 2630 mkw., B13: 739 mkw.). Dwa spośród planowanych obiektów otrzymały już pozwolenie na budowę. Cały kompleks powinien być gotowy za ok. 3 lata.

 

Celem inwestora jest zachowanie dziedzictwa terenu – część obiektów przy pl. Jana Pawła II 8 pochodzi z XVI wieku – z jednoczesnym dostosowaniem do wymogów społecznych i trendów współczesnej architektury. Inwestor planuje zachować starodrzew, wyłączyć obszar z ruchu drogowego i przygotować tereny rekreacyjne – strefy zdrowia i ścieżki rowerowe. Ponadto zamierza wzbogacić inwestycję o elementy małej architektury i odbudować odkryte podczas prac szczątki zabytków – w tym unikatowego na skalę europejską bastionu kleszczowego – historycznego obiektu architektury wojskowej. Budowla zostanie okolona tzw. wrocławską ławką o długości 120 m – stwarzając miejsce dla przyszłych wydarzeń kulturalnych.

 

Obserwując światowe rozwiązania w rewitalizacji centrów miast doszliśmy do wniosku, że Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016 i stolica Dolnego Śląska pnąca się w rankingach miast przyjaznych biznesowi i atrakcyjnych do życia zasługuje na nową odsłonę. Ocalałe dziedzictwo kulturowe, w tym niepowtarzalne zabytki architektury dają dobry klimat i podstawę do stworzenia miejsca, gdzie chce się mieszkać i przebywać. Dlatego budujemy Bulwar Staromiejski – tak nazwaliśmy inwestycję – gdzie będą biura, mieszkania, apartamenty do najmu krótkoterminowego, apartamenty o charakterze loftów, kawiarnie, restauracje oraz tereny rekreacyjne. Dodatkową atrakcję dla przyszłych mieszkańców i pracowników stanowić będą strefy zdrowia i piękną zieleń – mówi wiceprezes zarządu i2 Development SA, Marcin Misztal.

 

Bulwar Staromiejski znajduje się w dzielnicy Stare Miasto, na Przedmieściu Mikołajskim, w sąsiedztwie rynku wrocławskiego, Akademii Muzycznej i Wrocławskiego Teatru Współczesnego im. Edmunda Wiercińskiego. Teren jest dobrze skomunikowany z portem lotniczym im. Mikołaja Kopernika i Dworcem Głównym, zaś znajdująca się przy placu Jana Pawła II Stacja Wrocławskiego Roweru Miejskiego umożliwia korzystanie z dużej ilości ścieżek rowerowych biegnących wzdłuż fosy miejskiej oraz koryta Odry.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz