City Space logoOmnitech Sp. z o.o. logoTorus logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoLobos Nieruchomości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOnyx Business Point logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCHB14 logoAluprof S.A. logoKart Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKwiaty dla biura logoGhelamco Poland logoPartner Capital Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOlivia Business Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoUNIMOR Development S.A. logoEcho Investment logoFYI Commercial Consulting logoPRO-INVEST S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSpectra Development logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoHAVRE Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoLC Corp S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoBusiness House logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Pierwszy etap Gdyni Waterfront w użytkowaniu

Gdynia Waterfront
Gdynia Waterfront
Firma Vastint zakończyła realizację pierwszego etapu kompleksu Gdynia Waterfront – dwóch budynków biurowo-hotelowych o powierzchni 20 000 mkw.

Gdynia Waterfront zlokalizowana jest pomiędzy wieżowcem Sea Tower a Skwerem Kościuszki na nadbrzeżu Basenu Prezydenta w Gdyni. Oddany do użytku zespół dwóch budynków o funkcji biurowo-hotelowej oferuje 20 000 mkw., przeznaczonych na siedzibę banku PKO BP oraz czterogwiazdkowy hotel Marriott Courtyard.

 

Budynek biurowy liczy 11 kondygnacji i jest o dwa piętra wyższy od hotelu. Jego konstrukcja, w tym niestandardowa na rynku polskim rozpiętość stropów oraz brak elementów konstrukcyjnych na poszczególnych piętrach pozwala najemcom na dowolną aranżację wewnątrz. Na parterze inwestor zaplanował ogólnodostępne funkcje – oddział banku oraz kawiarnię.

 

Marriott Courtyard, którego operatorem jest firma Scandinavian Hospitality Management, został otwarty na początku czerwca br. Jego goście mają do dyspozycji 200 pokoi, centrum konferencyjne z dziewięcioma salami, z których największa może pomieścić 470 osób, a także siłownię, bar i restaurację.

 

W podziemiach kompleksu znajduje się wspólny dla obu budynków jednokondygnacyjny garaż ze 120 miejscami parkingowymi oraz szatniami i prysznicami dla rowerzystów.

 

Budynki kompleksu Gdynia Waterfront zostały wyposażone w nowoczesne technologie kontrolowane przez dwa systemy inteligencji budynkowej: KNX (system integrujący sterowanie i nadzór urządzeń) oraz BMS (system zarządzania budyniem). Warto zwrócić uwagę, że system klimatyzacji biurowca został oparty na belkach chłodzących i wykorzystuje wodę morską do chłodzenia, z kolei zamontowane w budynkach windy mają napęd z funkcją zwrotu energii. Technologia „Clean Drive” zmniejsza wykorzystanie energii o ok. 30 proc., a odzyskana przez napędy dźwigów moc jest bezpośrednio przesyłana do sieci elektrycznej zasilającej budynki.

 

Inwestorem i deweloperem projektu jest spółka Vastint, należącą do Grupy Inter IKEA. Ona także zarządza kompleksem. Gdynia Waterfront jest drugim po Mera Hotel & Spa projektem tej firmy w Trójmieście.

 

Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra