Karimpol Polska Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoCity Space logoSchüco International Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBREMA Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoNowy Styl Group logoOlivia Business Centre logoSawig Invest Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoGhelamco Poland logoHexagon logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoArchicom logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoDorbud S.A. logoALLCON INVESTMENT logoEcophon Saint-Gobain logoAluprof S.A. logoEcho Investment logoTriGranit Corporation logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPartner Capital Group logoLobos Nieruchomości logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoWOMAK HOLDING logoTorus logoCHB14 logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Tryton Business House – ekologia na szóstkę

Tryton Business House w Gdańsku
Tryton Business House
Biurowiec klasy A realizowany przez Echo Investment w Gdańsku otrzymał certyfikat BREEAM Interim z oceną Excellent.

Tryton Business Houde może pochwalić się uzyskaniem bardzo wysokiego wyniku 73,2 proc. w procesie certyfikacji BREEAM Interim. Warto zauważyć, że certyfikat na poziomie Excellent posiada w Polsce tylko kilkanaście innych inwestycji biurowych.

 

To kolejny sukces spółki Echo Investment, której  50 proc. certyfikowanych w systemie BREEAM inwestycji biurowych uzyskała już wynik Excellent, co nie udało się jeszcze dotąd żadnemu innemu deweloperowi w Polsce. To już nasz czwarty certyfikat BREEAM Interim z oceną Excellent. Bardzo się cieszymy, że do takich inwestycji jak Q22, Park Rozwoju i West Gate dołączył Tryton Business House. Biurowiec realizowany w Gdański w pełni wykorzystał potencjał certyfikacji, łącząc  elementy kompozycyjne i materiałowe z rozwiązaniami zrównoważonymi i energooszczędnymi, jednocześnie wpasowując się w śródmiejską zabudowę oraz historyczne sąsiedztwo Stoczni Gdańskiej – komentuje Katarzyna Murdoch, inżynier ds. BREEAM, asesor BREEAM International w Echo Investment. Proces certyfikacji Tryton Business House prowadzi firma Grontmij Polska.

 

W portfolio spółki Echo Investment znajduje się już 12 budynków posiadających certyfikaty BREEAM: Tryton Business House, West Gate, Q22, dwa budynki Parku Rozwoju w Warszawie, Aquarius Business House we Wrocławiu, I i II etap A4 Business Park w Katowicach, Oxygen w Szczecinie (2 certyfikaty BREEAM In-Use: Building Management oraz Asset Rating), a także Galeria Amber w Kaliszu, CHR Galaxy w Szczecinie, Galeria Olimpia w Bełchatowie i Galeria Echo w Kielcach.

 

Tryton Business House powstaje przy skrzyżowaniu ulic Jana z Kolna i Wały Piastowskie, dzięki czemu w łatwy sposób można dotrzeć do niego zarówno własnym samochodem, jak i komunikacją miejską. Obiekt oferuje 22 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, opatrzonej własnym parkingiem podziemnym i miejscami postojowymi dla 262 samochodów. W ramach inwestycji powstał już ogólnodostępny parking miejski. W projekcie autorstwa pracowni Arch-Deco z Gdyni uwzględniono 72 zadaszone miejsca postojowe dla rowerów, a także prysznice, szatnie i suszarnie. Od strony ul. Jana z Kolna bryła budynku będzie miała 6 kondygnacji, a w środkowej części – 11. Częścią wspólną stanowi  jednokondygnacyjny hall, stanowiący łącznik spinający funkcję usługowo - biurową, będący ogólnodostępnym pasażem z przejściem w kierunku dworca. Realizacja Tryton Business House zakończy się w IV kwartale 2015 roku.

 

BREEAM jest metodą oceny budynków ze względu na ich przyjazność dla środowiska naturalnego oraz komfort przyszłych pracowników. Budynek oceniany jest punktowo. Zdobyte punkty przeliczane są na procenty, które z kolei mnożone są przez wagę przypisaną danej kategorii. Uzyskane punkty w rezultacie dają wynik w 6-stopniowej skali : <30 proc. – Unclassified, 30 proc. – 44 proc. – Pass, 45 proc. – 54 proc. – Good, 55 proc – 69 proc. – Very Good, 70 proc. – 84 proc. – Excellent, > 85 proc. – Outstanding. Najbardziej rozpowszechnione rodzaje certyfikatów to BREAAM Interim (etap projektowy inwestycji), BREEAM Final (potwierdzenie projektu) oraz BREEAM In-Use (budynek istniejący).

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra