Kinnarps Polska Sp. z o.o.

EKO Q22 wspiął się na 39. piętro

Budowa 40. piętra Q22, fot. Echo Investment
Budowa 40. piętra Q22, fot. Echo Investment
Echo Investment zakończyło budowę ostatniego biurowego piętra wieżowca Q22. Firma udostępniła też nietypowy film z budowy.

Największa biurowa inwestycja realizowana przez Echo Investment w Warszawie będzie liczyła 41 pięter nadziemnych, osiągając wysokość 155 m. Obecnie deweloper zakończył budowę 39. poziomu, czyli najwyższej kondygnacji biurowej. Do zrealizowana pozostały jeszcze tylko dwa piętra techniczne.

 

Na swoim profilu na Facebooku deweloper udostępnił nietypowy film, nagrany kamerą umieszczoną w dźwigu generalnego wykonawcy inwestycji, firmy Modzelewski & Rodek. Wideo pokazuje panoramę Warszawy, jaka będzie roztaczała się przed pracownikami firm wynajmujących powierzchnię w Q22. Echo Investment uprzedza, że film najlepiej oglądać na komputerze w przeglądarce Chrome lub na smartfonach poprzez aplikację YouTube i korzystając z Google Cardboard.

 

Zachęcamy do obejrzenia wideo:

 

 

W Q22 znajdzie się ok. 50 000 mkw. powierzchni biurowej. Na parterze budynku inwestor zaplanował reprezentacyjne, przeszklone lobby. Piętra od 2. do 14. oraz od 18. do 39. oferować będą powierzchnie biurowe, natomiast poziomy 14-17 przeznaczone będą  na funkcje specjalne, takie jak centrum konferencyjne, klub fitness czy gastronomię. W pięciokondygnacyjnym parkingu podziemnym najemcy będą mieli do użytku 348 miejsc.

 

Biurowiec otrzymał certyfikat ekologiczny BREEAM Interim Excellent, z najwyższym w tej kategorii wynikiem w Polsce (79,1 proc.). Projekt budynku powstał w pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates we współpracy z Buro Happold Polska. Zakończenie realizacji biurowca zaplanowano na I kwartał 2016 roku. Wartość inwestycji to 500 mln PLN. Na przeprowadzkę do biurowca zdecydował się m.in. polski oddział Deloitte.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra