Omnitech Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPartner Capital Group logoBREMA Sp. z.o.o. logoKwiaty dla biura logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTriGranit Corporation logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDorbud S.A. logoALLCON INVESTMENT logoBusiness House logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoKart Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHexagon logoNowy Styl Group logoLobos Nieruchomości logoWOMAK HOLDING logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoEcophon Saint-Gobain logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoFYI Commercial Consulting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSchüco International Polska logoUNIMOR Development S.A. logoAluprof S.A. logoCity Space logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoArchicom logoPRO-INVEST S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEcho Investment logoCHB14 logoCOTEX Office Centre logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO HB Reavis z kolejnym kredytem

Biurowiec Twin City A w Bratysławie - wizualizacja
Biurowiec Twin City A w Bratysławie - wizualizacja
Spółka HB Reavis uzyskała finansowanie na budowę biurowca Twin City A w Bratysławie. Umowa kredytowa o wartości 27 mln euro została podpisana z największym słowackim bankiem.

Biurowiec Twin City A jest pierwszym budynkiem realizowanym przez HB Reavis w ramach I fazy kompleksu Twin City w centrum Bratysławy. Dziś inwestor poinformował o zawarciu umowy z bankiem Slovenská sporiteľňa, opiewającej na kwotę 27 mln euro. Kwota obejmuje kredyt budowlany na pokrycie 75 proc. kosztów budowy, który dodatkowo zostanie podwyższony przy odbiorze budynku. Termin spłaty kredytu upływa w 2021 r., zaś całkowity koszt inwestycji wynosi 31,5 mln euro.

 

Twin City A zaoferuje prawie 16 000 mkw. powierzchni biurowej, której oddanie planowane jest na jesień 2015 r. Cały kompleks HB Reavis będzie składał się z trzech budynków, certyfikowanych w systemie BREEAM na ocenę Excellent, które łącznie, w tym i przyszłym roku, dostarczą na słowacki rynek niemal 65 000 mkw. powierzchni biurowej, handlowej i usługowej.

 

Współpracujemy z Slovenská sporiteľňa od wielu lat. Wspólnymi siłami zrealizowaliśmy już na Słowacji wiele projektów. Zaangażowanie banku w naszą najnowszą inwestycję potwierdza nie tylko wysoką jakość i potencjał Twin City jako najbardziej prestiżowego kompleksu powstającego obecnie na Słowacji, ale również wiarygodność i renomę całej Grupy HB Reavis – komentuje Marián Herman, członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy HB Reavis.

 

Partnerstwo i wzajemne zaufanie to podstawowe elementy wieloletniej współpracy pomiędzy Slovenská sporiteľňa i HB Reavis. W obecnych trudnych czasach na rynku jest coraz mniej deweloperów, którzy potrafią nie tylko pozyskać kluczowych najemców, ale również wiedzą, w jaki sposób dotrzymać słowa danego partnerom i dostosować swoją ofertę do ich nieustannie wzrastających wymagań – mówi Vladimír Krno, szef działu ds. nieruchomości i finansowania projektów w Slovenská sporiteľňa.

 

Projekt Twin City podzielony został na dwanaście etapów. Docelowo powstanie nowoczesna dzielnica biznesowa, stworzona zgodnie z filozofią ‘work-life’ balance. Na jej obszarze, oprócz powierzchni biurowych, handlowych i usługowych znajdą się liczne tereny zielone z elementami małej architektury, a także przestronny podziemny parking dla rowerów.

 

Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra